Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Podzimní event, svatba nebo akce na poslední chvíli. Ideálním řešením jsou variabilní party stany

Pokud má být podzimní event nebo svatba perfektní, bez party stanu se neobejde. Počasí bývá nejisté a nikdo nechce být zaskočený. Je potřeba vybrat vhodný stan jak konstrukcí, tak rozměrově podle tématu a velikosti akce. Party stany jde libovolně kombinovat a profesionálové z Partystanyhned.cz stan dopraví na místo a zajistí stavbu stanů od rodinné oslavy po akce velkého rozsahu.

Jak zabezpečit podzimní event a pro kolik osob se vyplatí si pronajmout stan na soukromou party? „Hodně záleží, o jaký typ akce se jedná. U malých rodinných akcí je to vlastně jednoduché. Když chci mít akci venku na zahradě a mám pergolu pouze pro šest osob a bude nás deset, přidáme nůžkový stan šest krát tři metry a je vše vyřešeno. Stan si jednoduše vyzvednu, rozložím, po víkendu ho sbalím, zase ho vrátím,“ vysvětlil Martin Rajnoch, majitel firmy Partystanyhned.cz.

Je rozdíl, co se týká nároků, pokud se plánuje akce rodinná nebo pro firmu. Rodinná oslava je v domácím prostředí a atmosféře, proto se neřeší spousta detailů, ale spíše funkčnost a zajištění prostoru pro pohodový průběh akce. Vše je liberálnější. U eventů organizovaných pro firmy je třeba mít naplánované všechno perfektně. Určitě je nezbytné velmi dobře zvážit velikost stanu a mít prostorovou rezervu. „Pokud se bude jednat o akci pro tři sta lidí, budeme vycházet z toho, že lidé budou sedět i stát, pod stanem bude i pódium, catering a bary. Víme, že potřebujeme alespoň metr a půl čtverečního na osobu, ideální jsou dva metry. V případě tří set osob potřebujeme jenom 600 metrů čtverečních prostoru pro hosty. K tomu musíme připočítat pódium, catering, případně cokoli dalšího a dobereme se finálního rozměru. Podle toho, kolik metrů čtverečních potřebujeme, zvolíme typ stanu,“ shrnul problematiku plánování Martin Rajnoch z firmy Partystanyhned.cz.

V letošním roce se přesunuly velké akce spíše na měsíce srpen a září. Je možné samozřejmě postavit stany, kde je kapacita neomezená, jedná se hodně o festivaly a firemní akce. „Děláme festivaly pro několik tisíc lidí. Například při Oktoberfestu pojme jeden stan pět tisíc lidí a není to problém. Stan může být široký třeba třicet metrů a dlouhý sto metrů – tři tisíce metrů čtverečních jako místo pro raut, třeba na Velké pardubické,“ doplnil Martin Rajnoch z firmy Partystanyhned.cz.

Některé věci se přece jen do party stanů nehodí: nemělo by se v něm grilovat, nežádoucí je jakákoli manipulace s otevřeným ohněm. Ne proto, že by stan shořel, plasty totiž mají sníženou hořlavost, ale stan se barevně změní. Plachta stanu může změnit barvu, zežloutnout a natáhne všechny pachy, kterých se pak nedá zbavit. Samozřejmě nevadí plynové grily, ale gril na dřevěné uhlí už představuje problém. Je-li gril nutný, je třeba jej předsadit dva metry před stan.

U všech akcí je třeba zvážit i tvar prostoru. V případě stanu o velikosti šesti set metrů čtverečních se nehodí stavět stan deset krát šedesát, ale například patnáct krát čtyřicet, aby prostor působil komorněji, ne jako dlouhá chodba. Ideální je postavit co nejvíce čtvercový prostor, aby připomínal místnost či sál a hosté měli svobodu pohybu.

Otázkou stále zůstává manipulace s party stany. U soukromých akcí i nadále převládá názor, že to přece každý zvládne sám. „Ano, sám si každý postaví nůžkový stan, to je jednoduché, rozevřete to jak deštník a je to hotové, stan za tři minuty stojí,“ potvrdil Martin Rajnoch. Party stany samozřejmě jde objednat na míru v podstatě kamkoli. Například beduínské stany mohou fungovat také jako dočasné i trvalé nezávislé stavby v zahradách, na terasách, jako zastřešení bazénů nebo jako markýzy u domů. Jejich konstrukce je velmi variabilní, vzdušná a elegantní. Zde je nutné instalaci stanu přenechat odborníkům.

Stejné to je u firemních eventů, tam je také dobré se spoléhat na odborníky. Pronajaté stany a další vybavení dopraví na místo podle dohodnutého harmonogramu. V tomto případě je pak jistota, že stany budou postaveny a vybaveny profesionálně a za jakéhokoli počasí. U každého jiného party stanu, než nůžkového je třeba mít znalosti jednotlivých typů, plus záleží na tom, kde a jak lze který stan postavit. Od typu pagoda až po velké party stany, a to i s návodem, je potřeba grif a zkušenosti, což odborná instalace a deinstalace zaručí.

Zdroj a foto: Partystanyhned.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *