Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZdraví

Tak trochu jiná akce – Děti, KOVOZOO a Hefaistos

Po roce je tu opět možnost nahlédnout tvůrcům KOVOZOO pod pokličku. V neděli 19.9.2021 v 9 hodin se KOVOZOO otevírá všem nadšencům a kreativcům, kteří se chtějí kreativně vyřádit a osahat si práci s materiálem ne úplně běžným – s materiálem ze smetiště. Akce Děti, KOVOZOO a Hefaistos má devítiletou tradici a všichni návštěvníci, kteří se chtějí aktivně zapojit, by měli počítat s tím, že se asi trochu ušpiní. Práce se železným odpadem opravdu není pro bílé rukavičky.

Hlavním tématem akce je svařování zvířat z kovového šrotu, tedy výroba nových exponátů do KOVOZOO. Zapojit se samozřejmě mohou všichni, bez ohledu na to, jestli mají svářečský průkaz. Výroba totiž probíhá tak, že návštěvníci jsou kreativní designéři, sami si navrhnou, jaké zvíře chtějí vyrobit, najdou si k tomu v přistavených kontejnerech šrotu vhodný materiál a se samotnou výrobou (ohýbání, řezání, svařování) jim pak pomůžou naši zkušení svářeči a členové týmu porodnice KOVOZOO.

Aby měli návštěvníci větší motivaci k tvoření, jsou všechny výrobky z kovu zařazeny do soutěže o nejlepší zvíře. Vítězné zvířátko, vybrané odbornou porotou, pak získá možnost na umístění ve stálé expozici KOVOZOO.

A koho neláká práce s kovovým šrotem, může si zkusit vyrobit v podstatě cokoliv z elektroodpadu. Nebo se může zapojit do kreativních dílniček a vytvořit si něco hezkého z odpadního drátu, malovat si na dřevo či plast. A protože je patronem této akce bůh ohně a kovářství Hefaistos, bude samozřejmě k dispozici i mistr kovář. V KOVÁRNĚ KOVOZOO, která se otevírala 19.6.2021, se bude kout ostošest…a to nejen pikle ? Naši kováři se tam na Vás budou těšit, rádi s Vámi hodí řeč a ještě radši Vám půjčí své kovářské kladivo.

Navštívit můžete také Muzeum kovářského řemesla, které se pomalu, ale jistě rodí v prvním patře budovy přímo nad kovárnou.

Na akci Děti, KOVOZOO a Hefaistos, jejímž podtitulem je „Tvoří celá rodina“, máte možnost strávit krásný den zcela jiným způsobem, než jste zvyklí – kreativně se vyřádit, zkusit si něco vyrobit vlastníma rukama a mimo jiné se také něco naučit.

Akce Děti a KOVOZOO nabídne bohaté vyžití i všem návštěvníkům, kteří nemají v plánu tvořit, ale chtějí jen relax a zábavu. Celý areál KOVOZOO, který oplývá nejen úžasnou atmosférou, ale především nespočtem vynikajících nápadů a ukázek „recyklace“ starých věcí jim bude k dispozici. Více než 300 zvířat vyrobených z kovového šrotu umístěných po celé ploše KOVOZOO je originálně doplněno jedinečnými exponáty jako pražská tramvaj, letoun L-610, staré zemědělské stroje, vysloužilá hasičská auta, buldozery. Dále muzeum veteránů, vyhlídkové lávky, vláček STEELINKA, který zájemce sveze skutečným provozem odpadářských společností. Je to hodně, co můžete v KOVOZOO vidět a zažít….

Foto: Milan Mikšík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *