Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Sportovci, lékaři a politici budou debatovat o zdravějším Česku

Společně u kulatého stolu se 30. 9. sejdou zástupci českého fitness a sportovního prostředí a lékařů se zástupci hlavních politických stran. Debatovat spolu budou na téma „Podpora pohybové aktivity a sportu jako politická i společenská priorita“. Celá akce bude přenášena pro odborníky i širokou veřejnost on-line a je zdarma.

„Nedostatek pohybu má vedle významných negativních zdravotních dopadů ve všech věkových kategoriích i obrovský dopad na financování zdravotní péče. Proto je třeba zahájit zásadní změny v přístupu k této problematice. Výsledky takového snažení sice nepřijdou v horizontu jednotek let, ale je třeba začít podobně jako v oblasti životního prostředí. Naším společným cílem je výrazně apelovat na změnu přístupu k systémové podpoře pravidelné fyzické aktivity v každodenním životě občanů ČR,“ říká Jana Havrdová, prezidentka České komory fitness, která kulatý stůl pořádá ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR, a dále se na ní podílí Národní sportovní agentura a další významné sportovní organizace u nás.

Potvrzení zástupci politických stran:
– ANO: Patrik Nacher
– Piráti: Ondřej Dostál
– STAN: Jan Sobotka
– KDU-ČSL: Jaroslav Suchý

Program kulatého stolu bude rozdělen do 3 bloků:
10:00 – 10:10 Zahájení a úvodní slova

10:10 – 10:50: Dopady nedostatku fyzické aktivity na zdraví populace všech věkových kategorií ve světle stárnoucí populace a výhledu na financování zdravotní péče v následujících letech. Odborní garanti: prof. Ing. Václav Bunc, CSc., a PhDr. Ivo Hlaváč

10:55 – 11:35: Dlouhodobý přínos pohybu jak pro zdravé občany všech věkových kategorií jako součást prevence, tak i léčby řady onemocnění. Odborný garant: doc. MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

11:40 – 12:20: Význam pravidelné fyzické aktivity ve světle pandemie COVID-19, dopady jejího nedostatku na všechny věkové kategorie lidí, rizika pro komplikovaný průběh onemocnění, pohyb jako součást post-covidové terapie. Odborný garant: prof. PhDr. Jiří Suchý, Ph.D.

Kulatý stůl českého fitness a sportovního prostředí a lékařů se zástupci hlavních politických stran je vrcholem Evropského týdne sportu, který probíhá od 23. do 30. 9. V den jeho zahájení, 23. září, otevřou fitness centra po celé ČR zdarma své brány veřejnosti v rámci projektu České komory fitness nazvaného #BEACTIVE DAY. Můžete se zúčastnit mnoha sportovních aktivit a akcí. Více na https://komorafitness.cz/be-active-day/

Přenos akce bude probíhat on-line prostřednictvím sociálních sítí (na https://www.facebook.com/komorafitness) a agentury ČTK.

Foto: archiv akce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *