Adam Mišík v rapovém příběhu jedné divoké noci, film BANGER natočil režisér Adam Sedlák kompletně na iPhone!

„Život nejde nalajnovat“ je heslo nového filmu BANGER, který nedávno dotočil režisér Adam Sedlák. Po desktopové sérii pro mileniály Semestr a výrazném snímku Domestik se tentokrát vrhnul do světa rapu a drog, do kterého se hrdinové snímku dostanou v průběhu jedné pražské páteční noci. Hlavního hrdinu ztvárnil Adam Mišík a pro film prošel výraznou proměnou image i svého hudebního stylu.

V dalších rolích se představí Marcel Bendig, Anna Fialová, nebo rapper Sergei Barracuda, který ztvárnil sám sebe. Casting trval šest měsíců a obsazení je mixem profesionálních herců a neherců. “Adam Mišík má k hlavní postavě Alexe blíž, než by si kdo myslel. Navíc, od Adamova posledního filmu, kde hrál hlavní roli, uplynulo dlouhých 5 let a diváci budou mít možnost se přesvědčit, kam se tenhle kluk z plakátu posunul,” komentuje producent Jakub Jíra. „BANGER. vypráví rapový příběh a s tím souvisí, že se nevyhýbá otevírat důležité téma jako je životní styl spojený s konzumací drog naprosto bez obalu,“ dodává Jíra. >>> BANGER vstoupí do kin v létě 2022.

Divokou rapovou jízdu filmového příběhu a jeho styl připomínalo i samotné natáčení. BANGER se totiž kompletně natáčel na iPhone a štáb během natáčení v pražských ulicích a klubech připomínal profesionální guerillovou jednotku. “Rap je hudba ulice, a chtěl jsem, aby náš film působil jako film ulice. Volba natáčet na iPhone proto nebyla snahou ušetřit, ale především kreativní. Bylo jasné, že to tak musíme udělat. Cílem bylo příběh zachytit, co nejvěrněji, nechtěl jsem, aby se kamera předváděla, jakkoliv na sebe upozorňovala, jako tomu je ve zvyku například v rapových videoklipech. Banger by měl být takový mix mezi Pusherem a Tancem v temnotách říznutý Superbad,“ popisuje režisér Adam Sedlák.

”Adam dělá věci jinak, a to nás baví. Každý jeho projekt je osobitý a odvážný, jak po obsahové stránce, tak po té technologické. Semestr se odehrával výhradně na plochách počítačů, Domestik sledoval osud páru, kterým do života vstoupí kyslíkový stan, a BANGER. jsme pro změnu natočili komplet na iPhone,” doplňuje druhý z producentů Kryštof Zelenka.

Producentem BANGERu je Shore Points, koproducentem je Česká televize. Vývoj a výrobu podpořil Státní fond kinematografie. Distributorem je společnost Bontonfilm.

Pro Jakuba Jíru a Kryštofa Zelenku ze společnosti Shore Points jde o třetí spolupráce s Adamem Sedlákem. ​​„V naší produkční společnosti se soustředíme především na projekty tzv. Youth Culture. Chceme vyprávět příběhy Young Adults (mladých dospělých), kterým se česká kinematografie příliš nevěnuje. Proto dávalo smysl tenhle mladý a odvážný projekt dělat s Adamem Sedlákem, který je v podstatě jediný, kdo se téhle cílové skupině u nás dlouhodobě věnuje. Věřím, že film bude mezi mladými rezonovat,“ říká Jakub Jíra.

Scénář a režie: Adam Sedlák
V hlavních rolích: Adam Mišík, Marcel Bendig, Anna Fialová, Sergei Barracuda
Producenti: Jakub Jíra, Kryštof Zelenka / Shore Points
Kamera: Dušan Husár
Zvuk: Jan Šulcek, Jakub Jurásek
Distributor: Bontonfilm

Zdroj a foto: Instagram filmu – @banger.film, Facebook filmu – BANGER.film

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.