Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

České značky získaly ve Vídni mezinárodní ocenění GREEN BRANDS

Mezinárodní organizace GREEN BRANDS odevzdala během slavnostního galavečera ocenění značkám, které splnili náročné podmínky hodnotícího procesu. Na akci se sešli zástupcové oceněných značek z Česka, Maďarska a Rakouska ale i členové odborné poroty ze Slovenska.

Akce je zatím největším galavečerem v historii GREEN BRANDS, protože kvůli koronavirusové přestávce se nemohli konat odevzdávání v jednotlivých zemích v uplynulém roce. V historické budově vídeňského Palais Niederderösterreich se proto 15. srpna 2021 střetli porotcové a zástupcové udržitelných značek ze čtyř zemí, což byla skvělá příležitost pro navázání nových partnerství.

Na slavnostním programu bylo oceněno 55 značek z Rakouska, Maďarska a České republiky. Ocenění GREEN BRANDS získaly značky v čtyřech kategoriích společnost, produkt, služba a potraviny. Z českých značek si ocenění odnesly značky Alterra Naturkosmetik, alverde Naturkosmetik, Biopekárna Zemanka, BIO SONNE, dmBio, DEDRA INNOVATIONS, enerBiO, Frosch, green care PROFESSIONAL, lavera Naturkosmetik, Mitrovsky Angus a Weleda.

„Díky „zelené“ pečeti GREEN BRANDS se mohou zákazníci lépe orientovat v této oblasti a podpořit ty značky, které se zasazují za zlepšení životného prostředí, přírody, trvalé udržitelnosti a ekologických životních a výrobních podmínek. Ochranná známka ale není jen výhodou, jak oslovit ekologicky uvědomělé zákazníky. Poskytuje konkurenční výhodu i pro společnosti, které exportují do západních zemí, především do Německa, kde jim může pomoct při získávání nových klientů a zakázek,“ řekl András Wiszkidenszky, regionální ředitel GREEN BRANDS pro Slovensko, Českou republiku a Maďarsko.

Téma udržitelnosti a zodpovědného podnikání je velmi komplexní a v médiích si žádá odborný a specifický přístup. Všechny tyto vlastnosti prezentuje i Rakouská novinářská cena za životní prostředí, kterou si během večera převzali ocenění v kategoriích digitální média, print, rádio a televize. Ocenění GREEN BRANDS OSOBNOST je zas určené pro jednotlivce, kteří velkou měrou přispívají k medializaci tématu udržitelnosti a vyvíjejí v této oblasti i záslužné aktivity. Hlasující v Maďarsku udělili ocenění videotvůrci a moderátorovi kanálu Discovery Csaba Gyetvánovi a odborná porota udělila ocenění ekonomce a environmentální inženýrce Grétě Nagy. Rakouské ocenění získal známý hudebník, cestovatel a spisovatel Hubert von Goisern.

Galavečer se už tradičně konal i za podpory významných osobností rakouského veřejného života. Mezi hosty byla Spolková ministryně pro životní prostředí, dopravu, inovace a technologie Leonore Gewesslerová, Rakouský vicekancléř a Ministr pro veřejnou službu, sport, umění a kulturu Werner Kogler. Účastníkům večera se přes videoodkaz přihovořil i rakouský prezident Alexander Van der Bellen.

Zdroj a foto: www.green-brands.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *