Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Hubne u vás v rodině někdo? Podporujte ho! Ačkoliv si o pomoc nejspíš neřekne, je to pro něj velmi důležité

Pro třetinu hubnoucích je podpora rodiny klíčová. 80 % lidí přiznává, že pro hubnutí aspoň průměrnou podporu v rodině potřebují. Neumějí si o ni říct, i proto končí část diet neúspěšně.

No jo, manželka je na mateřské a pořád jede v nějakých dietách, já se ale omezovat nenechám. „Asi jste takovou větu už někdy slyšeli. Ženy na mateřské či rodičovské dovolené jsou však skupinou, která podporu v rodině potřebuje nejvíc. Za naprosto důležitou ji označuje 58 % z nich. Jen mizivé procento uvádí, že se bez ní obejde,“ upozorňuje Martin Cvrkal, psycholog, fyzioterapeut a vedoucí terapeut poradenských center Victus, kterými prošly tisíce lidí.

Výzkumy příčin obezity a jejího zvládnutí se zabývá i ve svém postgraduálním studijním programu. Právě proto si nechal zpracovat obsáhlý výzkum veřejného mínění, jehož části nyní zveřejňujeme. Následující graf ukazuje odpověď na otázku, jak je pro hubnoucí respondenty důležitá podpora rodinných příslušníků.

„Stejné zkušenosti mám i ze své praxe. Skvěle funguje například párové hubnutí. Oba partneři se od počátku podporují, výsledky tomu odpovídají. Dieta fakt není normální stav. Abyste dosáhli výsledků, musíte se omezit. Zkoušíte vůli. Pokud vám okolí pomůže, vaše šance se zvýší. A naopak. To by si měli všichni uvědomit, ačkoliv je nikdo o podporu přímo nežádá,“ vysvětluje Martin Cvrkal.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *