Nastavte mrazáky na vyšší teplotu, vyzývá v přepracovaném hitu populární raper Vanilla Ice. Sníží se tak globální uhlíková stopa!

Americká rapová superstar 90. let Vanilla Ice se spojila se společností Samsung Electronics a vtipně využila svoje umělecké jméno, aby navázala na svůj hit „Ice, Ice Baby“ a vydala ho znovu jako „Reduce Your Ice, Ice Baby“, v němž přináší silné poselství na téma udržitelnosti.

  • Ice je zpět! Rapová superstar znovu předvádí charakteristické taneční pohyby a zpívá upravený text z dnes již klasického videoklipu „Ice Baby“. Nový videoklip „Reduce Your Ice, Ice Baby“ apeluje na zachování udržitelnosti.
  • Nové údaje zveřejněné společností Samsung ukazují, že pokud by každá domácnost v Evropě zvýšila teplotu ve svojí mrazničce o pouhý 1 stupeň Celsia, mohlo by to podle odhadů zredukovat emise CO2 o více než 1 milion tun ročně[1].
  • To odpovídá například emisím CO2 vypuštěným z více než 217 000 osobních vozidel jezdících po celý rok, více než 2,5 miliardám kilometrů ujetých průměrným osobním vozidlem nebo roční spotřebě energie ve více než 120 000 domácnostech[2].

V novém videoklipu raper pobízí fanoušky, aby provedli malou změnu ve svém životě, která je ale velmi významná, a vyzývá svět, aby zvýšil nastavenou teplotu svých mrazáků, což následně sníží uhlíkovou stopu každého jednotlivce a přispěje ke globálnímu omezení emisí CO2. Ve videoklipu se objevuje i nová chladnička s mrazákem řady Bespoke, čímž Samsung připomíná její uvedení na trh.

Nejnovější údaje zveřejněné společností Samsung ukazují, že pokud by každá domácnost v Evropě zvýšila teplotu ve svojí mrazničce o pouhý 1 stupeň Celsia, mohlo by to podle odhadů zredukovat emise CO2 o více než 1 milion tun ročně.

To odpovídá například emisím CO2 vypouštěným z více než 217 000 osobních vozidel jezdících po celý rok, více než 2,5 miliardám kilometrů ujetých průměrným osobním vozidlem nebo roční spotřebě energie ve více než 120 000 domácnostech.

Vanilla Ice k videoklipu a samotné kampani řekl: „Snažím se žít udržitelným způsobem, a tak se zajímám i o energetickou účinnost zařízení, která používám. Stále hledám nejlepší metody, jak dosáhnout úspory energie ve svém domě, a proto se mi velmi zalíbila všestrannost a přizpůsobitelnost řady Bespoke. Jsem nadšený, že mohu na tomto projektu spolupracovat se společností Samsung, protože hudba je skvělým prostředkem, jak spojit lidi a šířit toto ekologické poselství. Doufám, že přispěje k pochopení, že každý může udělat alespoň něco málo pro péči o naši planetu.“

Tim Beere, vedoucí oddělení chladicích zařízení Samsung, uvedl: „Jsme rádi, že jsme mohli spolupracovat s Vanilla Ice a pomoci šířit poselství o udržitelnosti, které je pro nás velmi důležité. Naše řada modulárních chladniček Bespoke je navržena s ohledem na výkon, udržitelnost a spolehlivost. Má nadčasový design a dokáže sloužit svým majitelům po mnoho let, i když se budou měnit jejich potřeby, množství ukládaných potravin nebo oblíbená jídla a každodenní rozvrh členů rodiny.“

„Tito velmi výkonní a flexibilní pomocníci se umí dokonale přizpůsobit potřebám domácností a také toho hodně vydrží. Pozorně sledujeme, jaké kombinace chladicích zařízení a uspořádání jejich vnitřního prostoru naši zákazníci používají, abychom jim pomohli co nejlépe ukládat potraviny, zachovávat jejich kvalitu a minimalizovat plýtvání jídlem. Mohou si zároveň kreativně hrát a experimentovat s naší nabídkou barev a materiálů pro řadu Bespoke, aby si vytvořili chladicí řešení, které udrží po dlouhá léta krok s jejich měnícím se životním stylem,“ dodává Tim Beere.

Zastánce udržitelného rozvoje Vanilla Ice rapuje verše, ve kterých podporuje šetrný přístup ke klimatu díky vyšší energetické účinnosti produktů a přichází s novým nápadem, jak přispět k nižší spotřebě energie – stačí zvýšit nastavenou teplotu mrazáku o pouhý jeden stupeň a problém je (s nadsázkou) vyřešen.

V doprovodném videoklipu jsou vidět charakteristické taneční pohyby rapera, které před více než třiceti lety plnily televizní obrazovky v pokojích teenagerů. Nyní vybízí fanoušky, aby udělali malý krok, snížili trochu chlad svých mrazáků a pomohli při ochraně klimatu. Další hvězdou videoklipu je chladnička s mrazákem Samsung Bespoke, která klouže kolem rappera, když pronáší svoje verše o dopadu na životní prostředí.

Řada Bespoke nabízí charakteristické vlastnosti chladniček značky Samsung – velkou kapacitu, pohodlné používání, vysoký chladicí výkon a možnost přizpůsobení vnitřního prostoru i vnějšího vzhledu. Měnitelné panely a modulární konstrukce umožňují uživatelům upravovat si chladničky podle svých potřeb a preferencí namísto toho, aby si museli kupovat úplně novou. Zákazníci v Evropě mají na výběr 14 výměnných barevných panelů, včetně varianty Glam Glass, která dokáže rozjasnit prostor, a Satin Glass, která svým hebkým a elegantním skleněným povrchem navozuje dojem komfortu.

Vestavěná funkce No Frost zlepšuje cirkulaci vzduchu pro udržení konstantní teploty v každém koutu chladničky, což zabraňuje tvorbě námrazy a ledu. Umožňuje také dosáhnout mnohem rychleji požadované teploty, zvyšuje životnost chladicího systému a zabraňuje plýtvání energií na odmrazování.

Společnost Samsung se snaží začlenit ekologickou udržitelnost do všeho, co dělá, včetně komplexního dohledu na novou řadu Bespoke, která byla promyšleně navržena tak, aby byl minimalizován dopad na životní prostředí během celého jejího životního cyklu – od plánování a výroby až po používání a recyklaci.

Zde si můžete porovnat text nové písně s předchozí verzí:

Ay yo, this is a joint with a sustainable edge…

Bespoke VIP, let’s get litty /
Ice, ice baby /
[Vanilla] Ice, ice baby /

Alright stop, long-term solution /
Ice is back with a brand new invention /
Something grabs a hold of me tightly /
Energy efficiency, daily and nightly /
„Will it ever stop?“ Yo, I now know /
Turn down the freeze, and I’ll glow /

Jus’ one degree, I raise the temp like a vandal /
Climate friendly, wax a chump like a candle /
Dance, ‘A’ rated, it booms /
I’m warming your brain like an organic mushroom /

No chilly, impact positively /
Anything less than the best is eco felony /
Love it or leave it, you better sustain /
Turn up the temp, the kid don’t play /
If there was a problem, yo, I’ve solved it /
Check out the hook while my fridge resolves it /

Nice ice, baby /
Reduce yo’ ice, ice baby /
Nice ice, baby /
Vanilla Ice, ice baby…

 

Yo man, let’s get out of here, word to your refrigerator…

 

 

Yo VIP, let’s kick it /
Ice, ice, baby /
Ice, ice, baby /

Alright stop, collaborate and listen /
Ice is back with a brand new invention /
Something grabs a hold of me tightly /
Flow like a harpoon daily and nightly /
„Will it ever stop?“ Yo, I don’t know /
Turn off the lights, huh, and I’ll glow /

To the extreme, I rock a mic like a vandal /
Light up a stage and wax a chump like a candle /
Dance, rush the speaker that booms /
I’m killing your brain like a poisonous mushroom /

Deadly when I play a dope melody /
Anything less than the best is a felony /
Love it or leave it, you better gangway /
You better hit the bullseye, the kid don’t play /
And if there was a problem, yo, I’ll solve it /
Check out the hook while my DJ revolves it /

Ice, ice, baby /
Vanilla Ice, ice, baby /
Vanilla Ice, ice, baby /
Vanilla Ice, ice, baby…

Český překlad upraveného hitu od Vanilla Ice:

Tak jo, tahle pecka má udržitelnej zdroj

BESPOKE VIP, jdeme na to /

Ice, ice baby /

[Vanilla] Ice, ice baby /

Takže stop, mám dlouhodobý řešení /

Ice je zpět s vynálezem, kterej voceníš /

Něco mě totiž štve, máme to ve svý moci /

Energií plejtváme, a to tak, že ve dne, v noci /

Ptáš se, kdy to skončí? Já, už to vim /

Vypni ten mrazák a já se rozzářim /

I jen jeden stupeň ničí klima jako vandal /

Sfouknu to jak svíčku, změna klimatu je skandál /

Do tance se musíš vobout, bům /

Zahřeju tvůj mozek, jako kdyby sis dal klobouk /

Nepřestávat s tím je pozitivní počin /

Míň než to nejlepší je pro mně ekozločin /

Ať chceš, nebo nechceš, musíme to dát /

Tak vohul tu teplotu, jinak nebudu hrát /

Problém co tu byl, já vyřešim krásně /

Poslechni si refrén a lednice ho smázne /

Správně chladná, baby /

O stupeň míň chladná, chladná baby /

Správně chladná, baby /

Vanilla Ice, ice baby…

Kámo, řekni svý lednici, díky čau!

Zdroj a foto: samsung.com/vanilla-ice.

 [1] V datové studii provedené společností Samsung byly celkové emise CO2 z chladicích zařízení v Evropě vyčísleny na 23 377 200 000 kg CO2/rok. Nové celkové emise CO2 po zvýšení nastavené teploty mrazicího modulu o 1 °C se předpokládají ve výši 21 937 164 480 kg CO2/rok – na základě procentuální úspory energie u chladničky Samsung RL36R8799SR a extrapolací na celkové emise v kategorii chladicích zařízení. Vypočtený rozdíl tedy činí 1 440 035 520 kg CO2/rok neboli 1 440 036 úspor CO2 v tunách/rok v důsledku změny teploty o 1 °C.

[2] Výpočty jsou převzaty z kalkulačky ekvivalentů skleníkových plynů, jak je uvádí Agentura pro ochranu životního prostředí USA zde, přičemž jako základ pro stanovení ekvivalentů je použit 1 milion tun emisí CO2. Osobní vozidla jsou definována jako vozidla se dvěma nápravami a čtyřmi pneumatikami, včetně osobních automobilů, dodávek, pickupů a sportovních/užitkových vozidel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *