Rodiče pozor: Je tu šance pro vaše nadané a šikovné děti!

Máte doma úspěšné nebo talentované dítě? Je jedno, zda je umělec, sportovec, vědec či v něm dřímá jiné nadání. Pokud je mu 6 až 14 let, neváhejte a přihlaste ho do soutěže Zlatý oříšek! Odměnou pro 21 nominovaných a 7 vítězů bude nejen finále soutěže v České televizi, možnost finanční podpory dalšího rozvoje, ale také příležitost osobně se potkat s dalšími úspěšnými a nadanými dětmi z různých koutů naší republiky. Uzávěrka je 15. října.

Jedinečnost této soutěže tkví v tom, že nemá žádné kategorie a prochází napříč všemi obory. Šanci dostat se mezi 21 nominovaných má jakékoli dítě či dětský kolektiv, všichni, kdo v posledních dvou letech dokázali něco mimořádného. Stát tak vedle sebe mohou mladý tenista, programátor, vědec, designér, spisovatel, youtuber, ekolog, zpěvák či hráč na hoboj, anebo dítě, které prokázalo své výjimečné schopnosti v jakémkoli jiném oboru. Prostor se otvírá všem, jedinou podmínkou je dodržení zmíněné věkové hranice.

Cílem soutěže a Nadačního fondu Zlatý oříšek je podpořit děti v jejich snažení, motivovat je k dalšímu rozvoji a novým, smělejším výzvám, ale také ukazovat, že Česko dětské talenty světového formátu opravdu má! Za svou více než dvacetiletou existenci Zlatý oříšek zaujal přes 3 000 mimořádných dětí, z nichž bezmála 600 bylo nominováno do užšího výběru. Ve spolupráci s ministerstvy školství, kultury a dalšími partnery tak stál u prvních krůčků dnes již světově proslulých osobností jako Karel Abraham (silniční motocyklista, oceněn 2005), Jan Smigmator (jazzový zpěvák, oceněn 2000), David Navara (šachista, oceněn 1998), Marek Mráz (vědec, oceněn 1998), Anna Dušková (krasobruslařka, oceněna 2013) nebo Kühnův dětský sbor (oceněn, 2012).  

 „Jsme přesvědčení o tom, že pro rozvoj naší společnosti je podpora dětí, které v sobě mají chuť, nadání a zároveň schopnost na něčem intenzivně pracovat, absolutně zásadní. Takovým dětem a jejich rodičům se již 23. rok snažíme být nablízku, oceňovat jejich úsilí a podporovat je,“ říká hlavní organizátor soutěže Mgr. Jiří Kotmel.

„Zaujetí, píle a systematičnost některým nadaným chybí a jejich mimořádné schopnosti tak zůstávají nevyužity. Odhodláním a úspěchy dětí Zlatého oříšku, které za svými sny jít umějí, motivujeme zatím méně odvážné talentované děti k jejich dalšímu rozvoji,“ dodává Simona Šedá, ředitelka Nadačního fondu Zlatý oříšek.

Dítě může přihlásit rodič či zákonný zástupce, v případě dětských kolektivů trenér nebo učitel. Je třeba vyplnit přihlášku na webových stránkách www.zlatyorisek.cz, a to do poloviny října.

Zdroj a foto: www.zlatyorisek.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.