Film Karel jde do kin a má jeden rekord už v den premiéry: Během premiérového víkendu ho uvede 241 kin

Do českých kin vstupuje celovečerní dokument Karel režisérky Olgy Malířové Špátové. Na výjimečné slavnostní premiéře v pražském Slovanském domě dojal snímek řadu hudebníků a osobností společenského života, od 7. října mohou na Karla Gotta zavzpomínat diváci v kinech po celém Česku.

Jsem ráda, že jsme se po několika odkladech dočkali slavnostní premiéry celovečerního dokumentu Karel. Byla to pro mne vzácná a mimořádná událost. Chci i touto cestou znovu poděkovat všem tvůrcům, celému týmu včetně našich partnerů, bez nichž by film nikdy nespatřil světlo světa. Všichni odvedli neuvěřitelný kus práce a dali do filmu své srdce, za což jsem jim nesmírně vděčná,“ vrací se k slavnostnímu uvedení Ivana Gottová. „Měla jsem radost, že dorazila velká řada Karlových přátel a kolegů a já je mohla spolu s naším už ‚téměř rodinným‘ moderátorem večera Liborem Boučkem a celým týmem, v čele se skvělou režisérkou a kameramankou Olgou Malířovou Špátovou a generálním partnerem našeho filmu Milanem Fiľem, ve všech sálech Slovanského domu postupně přivítat. A výstižnými slovy Karla z jeho autobiografie: ‚…takovéto vzácné a krásné chvíle s přáteli a kamarády mi už zůstanou ve vzpomínkách i srdci napořád… Byly to přesně ty chvíle, které si člověk uzamkne v srdci na horší časy.‘ Překrásný večer!“ neskrývá své dojetí ze speciálního večera Ivana Gottová.

Vzhledem k tomu, že někteří manželovi kolegové a přátelé z branže nemohli v době slavnostní premiéry kvůli pracovním povinnostem či z jiných důvodů film Karel zhlédnout, rozhodla jsem se, že pro ně v nejbližší době připravím soukromou projekci,“ plánuje dále Ivana Gottová.

Tvůrci filmu zároveň s premiérou zveřejňují vystřiženou ukázku. Karel Gott je na ní se svými vnuky o Velikonocích, učí je plést pomlázku a malují vajíčka. „Já, když jsem byl v tvém věku, tak jsem na vajíčko namaloval celou bitvu u Lipan,“ ohromuje v ukázce se zcela vážnou tváří Karel Gott svého vnuka. Přestože se záběry do konečného filmu nedostaly, ukazují a vystihují jeho nejsilnější témata. Jedinečný pohled do soukromí Karla Gotta a současně jeho vtip, humor a nadhled.

Už v den svého uvedení do kin má film Karel jeden rekord. Pro premiérový víkend od čtvrtka do neděle ho má na svém programu plných 241 kin, žádný jiný film před tím tolik kin během prvního víkendu nepromítalo. „Jsme rádi, že provozovatelé kin filmu věří tak jako my,“ říká Ondřej Kulhánek ze společnosti Bontonfilm, jež snímek Karel do kin uvádí. „Některá promítání byla vyprodaná už minulý týden a my doufáme, že diváci na něj do kina budou chodit. Režisérce Olze Malířové Špátové se totiž povedlo vytvořit opravdu výjimečný film,“ dodává Kulhánek.

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.