HUAWEI NEXT-IMAGE Awards 2021: Fotosoutěž chytrých telefonů je zpět a mnohem větší

Společnost Huawei zahajuje svou každoroční soutěž NEXT-IMAGE Awards 2021, kde hlavní slovo mají fotografie z chytrých telefonů. Počínaje dneškem mohou uživatele Huawei přihlásit své fotografie i videa do soutěže o 70 úžasných cen, včetně nového Huawei P50 a peněžní výhry až 10 000 dolarů. Uzávěrka přihlášek je 30. listopadu 2021. Letošní téma je „Spolu jsme lepší“ a soutěž probíhá v deseti kategoriích.

NEXT-IMAGE Awards společnosti Huawei
Jedná se o největší světovou fotografickou soutěž pro chytré telefony. Soutěž byla zahájena v roce 2017 a od tý doby se do ní příhlásilo přes 2 miliony lidí. Již pátým rokem mohou amatérští fotografové a vizuální vypravěči po celém světě rozjasnit svět i díky snadnému vstupu do soutěže a více než 70 lákavými výhrami. NEXT-IMAGE Awards bude tento rok hodnotit tým odborníků přes fotografie z různých koutů a zemí z celého světa.

Výběr vítězů
Odbornou porotu bude tvořit kanadský fotograf extrémních sportů Reuben Krabbe,  uznávaná umělecká kritička z Velké Británie Karen Smith, a francouzský rozhlasový a televizní producent Olivier Chiabodo. Zakladatele šanghajského centra fotografie a držitele Pulitzerovy ceny Liu Heung Shinga doplní minulý vítěz jedné z hlavních cen Next-Image Awards 2020, Lin Haiyin. V porotě se objeví i profesor Školy žurnalistiky a komunikace BNU Yu Guoming a Li Changzhu z oddělení pro spotřebitelskou marketingovou strategii v rámci divize produktového portfolia Huawei.

10 kategorií oslav krásy a vizuálního vyprávění
Na rozdíl od jiných soutěží, kde hledají pouze jednoho vítěze, Huawei povzbuzuje účastníky k prozkoumání různých perspektiv, formátů a světelných podmínek. Ceny NEXT-IMAGE Awards 2021 si zakládají na rozmanitosti a kráse života v 10 odlišných kategoriích, které jsou dokonale sladěné. Společnost Huawei vybízí uživatele, aby co nejvíce využívali inovativní funkce svých zařízení a zároveň prostřednictvím fotografií a videí vyprávěli originální a poutavé příběhy.

Portrét
Portrétní fotografie vypráví bohaté a podmanivé lidské příběhy lépe, než by kdy mohla slova. Je jedno zda jste vyfotili sami sebe, své milované nebo náhodné osoby.

Monochrome
Monochromatické obrázky odstraňují rušivé barvy a pomáhají divákovi soustředit se na objekty, textury, tvary, vzory a kompozici. Pomocí černobílé fotografie můžete odrážet atmosféru nebo se zaměřit na originalitu záběru.

Barva
Chytré telefony Huawei jsou proslulé svou schopností vytvářet živé fotografie plné vitality. Ukažte své skutečné barvy.

Snímek
Fotografie vám umožní žít v přítomném okamžikem a povzbudí vás k zachycení rozhodujících okamžiků a scén. Vytvořte snímek, který vypráví silný příběh, nebo si navždy zvěčněte důležitou vzpomínku.

Noc
Díky síle AI zachycují smartphony Huawei neuvěřitelné noční scény bez potřeby blesku. Buďte kreativní pod rouškou tmy a udělejte zapamatovatelný noční snímek.

Telefotka
Pro mnoho uživatelů smartphonů jsou přiblížené fotografie obvykle rozmazané nebo nekvalitní. To se u Huawei stát nemůže. Pomocí teleobjektivu se můžete seznámit s důležitými detaily a pochlubit se čistotou svých přiblížených snímků.

Super široký úhel
Širokoúhlé objektivy umožňují fotografům dostat se co nejblíže objektu, aniž by byly opomíjený zásadní prvky v pozadí. Využijte své dovednosti v oblasti fotografie tak, aby diváci měli pocit, že se na scénu dívají vlastníma očima a ne na fotografii.

Super Macro
Ve fotografii, stejně jako v životě, jsou důležité malé detaily. Prozkoumejte různá témata a techniky makrofotografie a předveďte schopnost svého fotoaparátu zachytit drobné detaily zblízka.

Tvůrce příběhů
Natáčejte a vytvořte tak 15minutový nebo kratší pohyblivý film, abyste vyjádřili svou kreativitu a podělili se o svůj příběh prostřednictvím pohyblivých obrázků. Vezměte si režisérské křeslo a vytvořte filmové mistrovské dílo, které předvedete světu.

Vypravěč
Na rozdíl od ostatních kategorií, které umožňují nahrání pouze jedné fotografie, můžete v této kategorii použít portfolio fotografií (3–9 fotografií) k vyjádření emocí, vyprávění příběhu, zaznamenávání změn nebo objevování trendů.

Tyto kategorie ocenění poukazují na některé z předních funkcí chytrých telefonů Huawei. Nejnovější vlajková zařízení od společnosti Huawei nabízejí bezkonkurenční výkon při fotografování se zoomem i při slabém osvětlení.

Pocta každému krásnému okamžiku
Ceny Huawei NEXT-IMAGE Awards 2021 vybízejí nadšence mobilních fotografií ke svobodné tvorbě. Účastníci, kteří zachycují uměleckou inspiraci a sdílejí krásu života, mají tak mnoho šancí vyhrát neuvěřitelné odměny, včetně dlouho očekávaného smartphonu HUAWEI P50, chytrých hodinek HUAWEI Watch 3 nebo peněžních cen až do hodnoty 10 000 $.

· Hlavní cena: Fotograf roku (3 vítězové)
o 10,000 $ NEXT-IMAGE Creation Fund
o Elektronické osvědčení o udělení ceny

· Vítězové jednotlivých kategorií (27 vítězů)
o $1,000 NEXT-IMAGE Creation Fund
o Electronic award certificate

· Finalisté (30 vítězů)
o HUAWEI Watch 3
o Elektronické osvědčení o udělení ceny

· Cena zaměřená na studenty (10 vítězů)
o HUAWEI P50
o $1,000 NEXT-IMAGE Creation Fund
o Elektronické osvědčení o udělení ceny

Cena zaměřená na studenty je nová kategorie pro NEXT-IMAGE Awards 2021 a znovu potvrzuje závazek společnosti Huawei podporovat kreativitu u mladých lidí. Studenti nejen že získají HUAWEI P50, ale také obdrží částku ve výši 1 000 $ z fondu NEXT-IMAGE, která jim pomůže dosáhnout jejich uměleckého potenciálu. Kategorie bude dostupná studentům ve věku od 18 do 24 let

Jak se přihlásit
Navštivte https://consumer.huawei.com/cz/community/next-image/ pro přihlášení vašich fototgrafií. Autoři tří nejlepších snímků z České a Slovenské republiky získají Huawei Matebook 14, nejlepší snímky z každé kategorie pak postoupí do globálního finále, kde je hlavní cenou 10 000 dolarů.

Uzávěrka přihlášek je 30. listopadu 2021

Zdroj a foto: https://consumer.huawei.com/cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.