Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Veronika Lálová na karnevalu v Riu. Svou cestu za snem představí v předvečer prvního dílu StarDance

Vícenásobná mistryně ČR v párové i sólo salse Veronika Lálová si umí plnit sny. Její cesta za vítězstvím ve StarDance je televizním divákům dobře známá. Nyní mohou sledovat i její pouť na karneval v Riu de Janeiru, kde jako první Česka v historii získala prestižní pozici múzy. Dokument Cesta za tancem uvede ČT1 v předvečer prvního kola StarDance, v sobotu 16. října v 18.25 hodin.

Zatančit si na karnevalu v Riu de Janeiru bylo celoživotním snem známé vítězky StarDance z Hradce Králové. „Samba je mou srdeční záležitosti. Je to pro mě nejen rychlý náročný tanec, ale zároveň možnost, jak vyjádřit radost ze života. Brazilská kultura a hudba mě neskutečně nabijí a vždy když tančím sambu mám pocit, že jsem se pro ni narodila,“ svěřuje se Veronika Lálová. Tento latinskoamerický tanec se Veronika už řadu let učí v zahraničí od špičkových trenérů. A tvrdá dřina se vyplatila. Jako první Češka v historii se dostala na prestižní sólovou pozici ve světoznámém průvodu.

S Veronikou diváci zavítají za kořeny samby. Zjistí, jak se šijí pestrobarevné kostýmy na přehlídku nejlepších tanečníků, alegorických vozů a hudebníků. Uvidí zákulisí tvrdých tréninků a příprav na velkou událost, kterou žije celá Brazílie. Kromě karnevalu Veronika divákům představí památky a místní trhy, kde to podobně jako na karnevalu hýří barvami. Poradí, co ve druhém největším městě Brazílie ochutnat a ukáže i noční život Ria de Janeira.

Hned o pár hodin později, v sobotu večer, od 20:10 hodin diváci ČT1 uvidí Veroniku tančit v jedenácté řadě StarDance, kde je jejím partnerem herec Pavel Trávníček.

námět: Veronika Lálová // scénář: Alice Taussiková // režie: Jan Bělohlavý // dramaturgie: Karel Bělohlavý // kreativní producent: Aleš Jurda

Zdroj a foto: Česká televize

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *