Češi z další vlny pandemie obavy nemají a dovolené plánují i na podzim

Navzdory očekávání vyššího výskytu onemocnění covidem během podzimních měsíců, nemá tato skutečnost vliv na cestovatelské plány Čechů. V porovnání s minulým rokem se počet cestujících, kteří plánují vyrazit v průběhu října a listopadu například do Říma a Londýna téměř zdvojnásobil. Obecně je zájem o cesty do evropských měst, včetně těch, o které nebyl minulý rok velký zájem. Kromě tradičně oblíbeného Londýna jde například o Kodaň či Paříž. Na výsluní se opět dostávají i vybrané asijské destinace, které jsou mezi Čechy dlouhodobě vyhledávané.

„S koncem léta narůstá poptávka zákazníků po už klasických podzimních destinacích, zákazníci mají od roku 2018 prakticky neměnné preference. Mezi nejpopulárnější patří Londýn, který se poslední čtyři roky umisťuje na předních příčkách. Pro letošní podzimní prázdniny je ale nejpopulárnější Řím a hned za ním Malaga,“ říká Eliška Řezníček Dočkalová, ředitelka Customers Experience v Kiwi.com.

I na podzim přívětivé jihoevropské metropole následují města jako je Paříž, Budapešť nebo Kodaň. Ačkoli Češi aktuálně preferují cesty především v rámci Evropy, znatelná je i poptávka po cestách do teplejších destinací situovaných na východ. Mezi nejpopulárnější exotiku patří například Maledivy a Dubaj, počet vyhledávacích dotazů sem v porovnání s rokem 2019 několikanásobně narostl.

„Asijský region je mezi českými cestovateli dlouhodobě velmi populární, byť, v důsledku pandemie zůstávají některé tradičně oblíbené země pro turisty nadále uzavřené, jedná se například o Vietnam nebo Thajsko, kde musejí turisté po příchodu do země podstoupit nařízenou karanténu,“ dodává Dočkalová

Výhodné letenky jsou pro cestovatele dostupné na stránkách Kiwi.com Nabídky, kde jsou k dispozici například lety z Prahy do Londýna za 447 korun nebo z Brna mohou Češi vyrazit do Španělska za 1 202 korun.*

*Ceny jsou platné k 14.10. 2021.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.