Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityDětiZe života

Malířky Iva Hüttnerová a Michaela Žemličková vybíraly nejlepší obrázky ve výtvarné soutěži Via Salis. Malovaly je děti ze škol podél budované dálnice D4!

Žáci Základních škol, které jsou ve městech a obcích nacházejících se v oblasti dostavby dálnice D4, tedy od Příbrami po Písek, se zúčastnili výtvarné soutěže „Bezpečně zpátky do školy“. V porotě usedly malířka a herečka Iva Hüttnerová, výtvarnice, malířka – autorka ´černobílých obrazů jedním tahem´ Michaela Žemličková z Českých Budějovic a také senátor za Jihočeský kraj a ředitel Nemocnice Strakonice MUDr. Tomáš Fiala. Vítězkami se staly žákyně píseckých základních škol!

Společnost Via Salis, která má na starost dostavbu dálnice D4, se letos poprvé zapojila do celosvětové aktivity své mateřské společnosti „VINCI Safety Week“ – Týden bezpečnosti. Tato iniciativa je především o zvyšování povědomí zaměstnanců a dalších zúčastněných stran o tématech souvisejících s prevencí na silnicích a bezpečností při práci.

„V tomto ročníku jsme začali u dětí a oslovili jsme všechny základní školy, které jsou ve městech a obcích nacházejících se v oblasti dostavby dálnice D4, tedy od Příbrami po Písek,“ říká generální ředitel společnosti Christian Biegert.

Oslovili tak celkem 40 škol, které se mohly přihlásit do výtvarné soutěže „Bezpečně zpátky do školy“. Žáci prvního stupně pak měli v jednotlivých třídách za úkol nakreslit, co pro ně znamená bezpečnost a bezpečná cesta do školy.

„Protože bezpečnost silničního provozu jednou z hlavních priorit společnosti VINCI, rozhodli jsme se Týden bezpečnosti v České republice rozšířit a myšlenku podpory bezpečnosti přenést i na veřejnost,“ říká generální ředitel společnosti Christian Biegert.

Vítězný obrázek namalovala žákyně 4. třídy Základní školy J.K. Tyla z Písku Sofie Kozmová

„Obrázek je namalovaný vodovkami, což je mnohem těžší technika než pastelky. Autobus je pěkně umístěný před školou a pečlivě jsou vymalované i hory na obzoru a stará roubenka,“ komentovala vítězné dílo Iva Hüttnerová. Další členka poroty Michaela Žemličková pak ocenila smysl pro detail, který bývá často rozhodujícím faktorem při prevenci dopravních nehod. „Děti vidí svět kolem nás jinak než my dospělí, hlavně mnohem barevněji,“ dodal senátor Tomáš Fiala.

Sofie Kozmová se o hlavní výhru podělí s celou třídou. Mohou si totiž vybrat z nabídky tří zajímavých výletů či exkurzí. A nabídka je opravdu zajímavá – návštěva pražské ZOO, prohlídka Národního technického muzea nebo výlet do muzea čokolády Chocotopia. Jako bonus navíc žáci získají barevné reflexní tkaničky a reflexní pásky na ruku.

O obrázcích hlasovali v rámci akce také zaměstnanci Via Salis a DIVia stavební, kteří se akce osobně zúčastnili. Tuto cenu získala Anna Krsnokutska ze Základní školy E. Beneše v Písku.

Anna Krsnokutska ze Základní školy E. Beneše v Písku

O společnosti Via Salis
Via Salis je společný podnik společností VINCI Concessions a Meridiam, který bude v České republice řídit první PPP projekt, zahrnující projektové práce, financování, výstavbu a údržbu 32 km nové dálnice a rozšíření stávajícího 16kilometrového úseku dálnice.

Zdroj a foto: www.viasalis.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *