Cisco zajišťuje kritickou konektivitu po unikátní závody autonomních formulí v Indy

Společnost Cisco se stala sponzorem unikátního závodu autonomních formulí Indy Autonomous Challenge (IAC) a bude při tomto ojedinělém klání zajišťovat bezdrátové spojení mezi závodními vozy na trati a řídicími týmy v depech.

Indy Autonomous Challenge (IAC) představuje v současné době jednu z nejzajímavějších prezentací možností a pokroku v oblasti autonomního řízení automobilů. V rámci IAC bude 23. října bojovat 21 univerzitních týmů na slavné dráze v Indianopolis o prémii 1,5 milionu dolarů v prvním závodě autonomně řízených formulí na světě.

Všechny týmy mají k dispozici identický závodní monopost Dalara AV 21, který je ovšem speciálně přepracován a vybaven hardwarem, aby mohl reagovat na pokyny specifického softwaru každé závodní stáje. A provést všechny akce, které běžně provádí pilot v kokpitu. Studentské týmy tak mají za úkol navrhnout a sestavit svá vlastní unikátních softwarová řešení pro autonomní řízení, která budou rozhodovat na základě dat zasílaných od závodních strojů kroužících po dráze. Formule jsou osazeny desítkami kamer, senzorů, vstupů GPS či laserovým měřičem vzdáleností LIDAR, jež společně poskytují komplexní údaje nezbytné pro včasnou a správnou reakci vozu na okamžité podmínky na trati.

Přínosem Cisca do celého projektu je zajištění rychlé a nepřerušované konektivity mezi vozidlem a „lidským“ týmem, respektive jím vytvořeným softwarovým řešením. Technologie Cisco tak zprostředkují například přenos všech řídicích příkazů nebo příjem telemetrických dat z vozu a jejich bleskové vyhodnocení. „Indy Autonomous Challenge poskytuje studentům jedinečnou příležitost využít technologie Cisco pro testování budoucích možností automobilů bez řidiče,“ uvedla Renee Patton, globální ředitelka Cisco pro vzdělávání a zdravotní péči.

Pro spojení závodního monopostu s depem nasadilo Cisco technologie, jež se používají v náročných průmyslových sítích:

  • Cisco Ultra-Reliable Wireless Backhaul je bezdrátová technologie, která kombinuje spolehlivost a rychlost optického připojení s flexibilitou bezdrátové komunikace. Poskytuje soukromé mobilní připojení pro kritické aplikace. Stejně jako 5G zajišťuje stabilní širokopásmovou bezdrátovou komunikaci s ultra nízkou latencí.
  • Průmyslové switche Cisco Catalyst nabízejí až 40 GB propustnost dovolující připojení kamer a senzorů k řídicímu počítači, zajištění potřebné šířky pásma a rychlosti sítě nezbytné pro zpracování informací.

Stejné technologie, které Cisco nabídlo pro IAC se používají k propojení autonomních operací v automobilovém průmyslu, ale i v dalších oblastech, jako jsou například velké sklady, železnice, hromadná doprava, těžební průmysl nebo přístavní zařízení a nákladové terminály.

Zdroj a foto: Cisco

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.