Manifesto Anděl otevřelo terasu a zahájilo rozvážku. První dva týdny slaví u návštěvníků úspěch!

Manifesto zahájilo provoz takzvaným “soft openingem”. První víkend počínaje 3. září se do Manifesta vypravilo 16 700 lidí, ačkoli byla veřejnost informována tři hodiny předem: Svědčí to o neuvěřitelné síle a soudržnosti naší komunity. Nejsou to žádná virtuální čísla na sítích, ale lidé, kteří měli od projektu velká očekávání a psali nám, že na kvalitu stojí za to si počkat, komentuje Šárka Tošnarová, šéfka marketingu Manifesta.

V těchto dnech Manifesto také zpřístupnilo terasu, čímž se zvýší kapacita k sezení. Vodní prvek bude odkrytý do konce září, pak se prostor promění pro podzimní měsíce. Paralelně s otevřením Anděla Manifesto sklidilo zlatý titul Stevie® International Business Award jako Startup roku.

Jak prospěje proměna
Nároží poblíž Anděla a Na Knížecí, které trpělo problémy s bezpečím a pro svou ošklivost bylo obyvateli raději přehlíženo, se podařilo přivést k životu od prvního okamžiku otevření Manifesta. “Pozemek naproti Na Knížecí nás opravdu inspiroval a shodou okolností je to podruhé, kdy spolupracujeme s Pentou Real Estate, s níž máme už dlouhotrvající vztah – poprvé to byl pozemek u Masaryčky, kde stojí Manifesto Florenc. Tentokrát se všichni oslovení shodli, že Manifesto na toto místo perfektně zapadá, a jsem štastný, že jsme sem mohli vdechnout život a dění společně s dlouhodobými partnery,” řekl Martin Barry.

Třetí realizace pod jménem Manifesto je dosud největší a nejudržitelnější. Velkým lákadlem pro návštěvníky je futuristická hydroponická farma GreeenBox a posezení u živé zelené stěny od rodinné firmy Liko-S, která příznivě ovlivňuje klima, teplotu a vlhkost v okolí a používá chytrý systém samozávlahy. Méně patrné na první pohled jsou zelené střechy, úsporné myčky nebo energie z obnovitelných zdrojů, které mají také napomoci snížení dopadu na životní prostředí. Všechno jídlo se nově servíruje na porcelán a v některých pokrmech i v koktejlech míchaných na baru SOOT se využívá zelenina a bylinky, které vyrostly přímo na místě ve vertikální farmě.

Přínosem oživení místa je také na 125 různorodých pracovních míst, které vznikly v Manifestu, bistrech a barech, včetně pozic na kratší a flexibilní úvazky. Manifesto chce sloužit jako prostor k setkávání pro místní obyvatele a napájet kulturní život. Zdarma přístupné kulturní akce bude moci pořádat mimo jiné díky propojení se strategickými partnery. Pro Coca-Cola systém je zásadní podporovat odvětví  gastronomie a jsme hrdí, že se můžeme připojit k nově vzniklému Manifestu, které přinese kulturní a kulinářské zážitky na toto znovuzrozené místo. Budeme společně přinášet události, které budou oslavou pestrosti i podpoří místní talenty,” sdělila Martina Lovětínská, marketingová ředitelku Coca-Cola HBC CZ/SK.

Paleta světových kuchyní i rozvážka až ke dveřím
Manifesto Anděl se pyšní výběrem šéfkuchařů, kteří dohromady tvoří vysoce kvalitní a rozmanitou paletu světových kuchyní. O takovém výběru jsem si mohl nechat zdát. Velmi si vážím nové spolupráce s šéfkuchařem Riccardem Lucque z Aromi a La Colezione, který u nás otevřel podnik zaměřený na mořské plody Mare by Aromi. Mezi restauratéry vnímám velký optimismus, navzdory nejisté době se všichni těší a důvěřují Manifestu, tomuhle místu i naší a silné komunitě, komentuje Martin Barry.

V těchto dnech Manifesto zahájilo rozvážku i z Anděla, čímž navýší svůj dosah o statisíce Pražanů z hustě obydlených čtvrtí Prahy 5 a okolí. Manifesto jako jediné umožňuje kombinovat pokrmy z menu různých restaurací v jedné objednávce, takže se členové domácnosti nebo kolegové v kancelářích nemusí navzájem nijak omezovat.

Co řekli šéfkuchaři
Proč Manifesto? Protože tam chodí lidi.Juan Cruz Pacin, Tinas Tapas

Myslím, že pandemie proměnila náš pohled na restaurace a na celé odvětví. Mám celoživotní zkušenost s fine dining, ale hledal jsem vhodné, rušné místo, kde bych mohl spustit něco nového, co propojuje mořské plody, fine dining a street food. Hluboce věřím, že Manifesto bude tím pravým místem, kde to žije, uprostřed bohémské čtvrti plné mladých lidí toužících objevovat nové věci. Podle mého nastal pravý moment pro fúzi fine dining a street food a chci se soustředit na neotřelé kombinace a plné chutě. Chceme hosty překvapit originálními recepty i brilantní technikou přípravy.Ricardo Lucque, Mare by Aromi

Koho najdeme v Manifestu
V jižní části food hubu Manifesto je soustředěna Asie – korejské speciality od 밥 Bab;rýže, japonský Taiko Ramen Bar a indický koncept Naan & Curry, za nímž je majitel skupiny Zátiší Sanjiv Suri. Favela připravuje brazilskou kuchyni, nový koncept Tinas Tapas od majitele Gran Fierro Juana Cruze Pacina zase poctivý street food z Argentiny. Trio latino amerických kuchyní uzavírá Alebrijes Cocina Mexicana, která nechyběla v žádném Manifestu. Dirty Dog Southern Smokehouse se zaměřil na americké jižanské barbeque a sousedí s Faency Fries a Hoxton Burgers. Plody moří připravuje Mare by Aromi od legendy pražského fine-dining Ricarda Lucque, a také sousední řecká Yaya’s Meat & Seafood či Havají a Asií inspirované NAPOKĒ. Sladké sekci kraluje OH Deer Bakery známá svými cronuty či kroblihami, průnikem mezi croissantem a koblihou s náplněmi a polevou. Vůbec první stánek na nároží patří zmrzlinářství Ben&Jerry’s, v chladném období jej vystřídá domácí svařák. Nově se zde představuje bar SOOT, originální značka přímo patřící Manifestu.

Alebrijes Cocina Mexicana
밥 Bab;Rýže
Ben&Jerry’s Scoop Shop
Dirty Dog Southern Smokehouse
FÆNCY FRIES
Favela
Hoxton Burgers
OH Deer Bakery
Naan & Curry
NAPOKĒ
MARE By Aromi
SOOT (bar)
Pivní bar
Taiko Ramen Bar
Tinas Tapas
YAYA’S Meat & Seafood

O designu a architektech
Manifesto Anděl na nároží ulic Stroupežnického a Ostrovského se nachází jen pár minut od Manifesta Smíchov, které fungovalo od léta 2019 a na konci července 2021 ukončilo provoz. Tým architektů Chybík+Krištof dostal podruhé zadání navrhnout prostor na principu reverzibilního designu, který počítá s opětovným využitím všech modulů i materiálů. Využily se kontejnery, materiál fasád i svítidla od Nahaku, vyrobená z barelů od prosecca. Prostor má zhruba trojnásobnou velikost a architekti opět umístili v centrální části vodní prvek. Také byly vysazeny desítky stromů a záhonů uvnitř i podél veřejné komunikace.  Estetickou i funkční roli má práškově barvené lešení mentolové barvy, které nese večerní náladové LED osvětlení v růžových a lila tónech. Tento prvek symbolizuje probíhající přerod Smíchova. Architektonický tým tvoří Ondřej Chybík, Michal Krištof, Laura Druktenyte, Ela Siwiec, Francisco Javier Gomariz Moreno a Ondřej Švancara. Velká část designového nábytku je opět dílem mmcité Davida Karáska z Bílovic, s nímž Manifesto spolupracuje přes 3 roky. Kromě rozmanitých setů okolo bazénu a lavic v uličkách nově uvedl zbrusu nové pergoly Cuby v kulturní zóně, kde návštěvníci najdou soukromí i usb přípojky pro své laptopy.

Chystá se: filmy, tančení, Día de los Muertos
Manifesto bude pořádat filmové projekce, hodiny tance a na přelomu října a listopadu oblíbený Día de los Muertos. Před příchodem zimy prostor projde sezónní proměnou.

Aktuální program je vždy zveřejněn na manifestomarket.com a na Facebooku Manifesta, změny vyhrazeny.

Praktické informace
Manifesto Anděl
Otevřeno denně 11-22
Adresa: Ostrovského 34, Praha 5
Spojení Metro B Anděl, tram Na Knížecí.

Manifesto Florenc
Otevřeno čtvrtek-neděle 11-22
pátek-sobota 11-24
Adresa: Na Florenci, Praha 1
Spojení Metro B nám. Republiky/ B+C Florenc, tram Masarykovo nádraží/Bílá Labuť/Florenc.

Zdroj a foto: manifestomarket.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.