V zajetí světového umění: Výtvarnice Alexandra Hejlová a pražský Salvador Dalí!

V pondělí 18. října se konala výstava české výtvarnice Alexandry Hejlové, která právě prožívá světový úspěch. Není divu, po úspěšné zářijové výstavě v rakouském Markt Piestingu zazářila i svou výstavou v luxusních prostorách Galerie Salvador Dalí v Praze. Irena Limbergová ředitelka galerie společnosti Dalí Universe propojila obě výstavy! Originální dvojvýstava Hejlová/Dalí je ve světě výtvarného umění až neuvěřitelnou poctou.  

Díky společnosti Dalí Universe a jejímu majiteli Beniaminovi Levimu, který byl zároveň blízkým přítelem Salvadora Dalího, bylo možné zahájit 10. prosince 2019 v Praze jedinečnou výstavu věnovanou bronzovým sochám a grafikám Salvadora Dalího. Právě mezi těmito unikátními exponáty Alexandra Hejlová představila svá nová díla. Nechyběla zde ani její nejnovější módní  kolekce kabelek a šperků.

Video ze křtu (otevře se v novém okně): https://tv.zook.cz/system/files/mediacontent/report_hejlova_zook.mp4?fbclid=IwAR3HOotNRSZQ8SRAkGt6baZ1w2HaBUu1qDt3OqPoDuPmW8bg-jeBxzAWiyg

Já jsem neskutečně šťastná, vděčná, vlastně to stále ještě moc nechápu co se to děje, jak je to vůbec možné, že tady můžu stát a vystavovat s takovým velikánem jako je Salvador Dalí a ještě to tady prožívám se svými kamarády, které jsem díky pandemii neviděla skutečně dlouho a jsem poctěna, že tu jsou, a že mě přišli podpořit …,“ říká Alexandra Hejlová.

Hejlová také představila svou další výtvarnou aktivitu, kdy se pustila do navrhování divadelních kostýmů pro novou bláznivou divadelní hru „Jsem krásná ?“ a zároveň se také postarala o celou scénu. Alexandra Hejlová se svěřila, že navrhovat kostýmy pro kamarádku Heidi Janků a herečku Veroniku Jeníkovou byla radost a splněný sen zároveň.

Na výstavě rovněž představila zcela nový obraz „Dotyk motýlů“, který namalovala na obálku nové knihy pro Nakladatelství Jindřich Kraus – Pragoline, která nese název „Motýl na žínce“. Kniha vychází 22. listopadu 2021 a následně proběhne křest.

Díky Alexandře Hejlové se v Galerii Salvador Dalí sešlo hned několik známých osobností. Na výstavě jste se mohli potkat s Heidi Janků, Veronikou Jeníkovou, zpěvákem a hercem Jiřím Štědroněm, moderátorkou Štěpánkou Duchkovou, hercem Janem Kuželkou, hudební skupinou Maxíci, zpěvákem a hercem Martinem France. A v neposlední řadě se slovenským zpěvákem Peterem Paulem Pačutem, který je nejuznávanější evropský protagonista Freddyho Mercuryho.

Večerem provázel legendární moderátor Slávek Boura. O hudební doprovod se postaral zpěvák a hudebník Jindřich Kraus a houslista Michael Hejč.

Výtvarnici Alexandru Hejlovou ještě letos čeká spousta práce. Pro TV ZOOK natáčí výtvarný seriál pro děti „MALOVÁČEK“. Souběžně připravuje vánoční kolekci pro české galerie, kde má stálé expozice. Tento rok zakončí sváteční  adventní výstavou opět v Galerii Salvador Dalí, kterou připravila ve spolupráci s ředitelkou galerie Irenou Limbergovou.

Ivana Koloušková, Sandra Hejlová, Peter P. Pačut, Jana Pletněvová

V těchto dnech připravuje s Ivanou Kolouškovou, která přijela také Alexandru podpořit, další výstavu v Dolním Rakousku a Alexandra Hejlová již na jaře příštího roku poputuje zpátky do Rakouska.

Foto: Jana Tesaříková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.