Podzim v KRO Bistro & Baru: nové sezónní pokrmy a degustační menu v páru s koktejly

Podzim převzal vládu nejen nad počasím, ale projevil se také v gastronomii. Restaurace na menu zařazují pokrmy plné sezónních surovin a nejinak je tomu také v karlínském Kro Bistro & Baru. Obměnou prošlo téměř celé menu – podnik zařadil několik zbrusu nových jídel a koktejlů a receptury těch stávajících obohatil o podzimní ingredience. Hosté si tak nyní mohou pochutnat například na hovězím tataráku s emulzí z lišek nebo na konfitovaném květáku. Podzimní sladkou tečku představuje dýňové chutney se zmrzlinou z kozího sýru. Další novinkou v KRO Bistro & Baru, která se spustí v druhé polovině října, jsou vícechodové degustační večeře párované s koktejly.

Dýně se stala pomyslným symbolem podzimu a je jednou z hlavních surovin, které se v tomto ročním období objevují na menu restaurací. V KRO Bistro & Baru dýni na podzimním menu sice také najdete, podnik ale ukazuje, že podzim nabízí vcelku bohatý výběr ingrediencí, s kterými si lze vyhrát.

Maso i nemaso
Kuchaři v čele s Václavem Kršňákem část menu obměnili úplně a receptury pokrmů, které zůstaly, upravili do podzimního hávu. „Například sendvič se smaženým kuřetem nyní servírujeme s majonézou ze sušených rajčat a s nakládanými zelenými rajčaty. Změny se dočkalo také kombo s hovězím, kde jsme omáčku ze spálených meruněk nahradili jogurtovým dipem se sušenými švestkami. A náš tempeh, který si vyrábíme sami, nově podáváme s lískovými oříšky a ostružinami,“ vyjmenovává Václav Kršňák. Z aktuálního menu zmizelo také hovězí maso s křenovou omáčkou. Místo něj najdete hovězí s houbovou omáčkou a s nakládanými liškami, olejem z jehličí a houbovým prachem.

Naprostou novinkou je hovězí tatarák s emulzí z lišek, kapary z černého rybízu a s posypkou ze sušeného masa a sušeného žloutku, k němuž se místo tradičních topinek podávají semínkové krekry. Maso, hovězí zadní spodní šál, dodává Amaso. V bistru část nasuší a spolu se žloutkem sušeném v ginu tvoří posypku čerstvě namletého tataráku.

V KRO Bistro & Baru věnují bezmasým pokrmům stejnou péči jako grilovaným kuřatům, která tvoří základ nabídky zdejší kuchyně. Novým vegetariánským speciálem na menu je květák konfitovaný v uzeném hnědém másle s citronovou kůrou a kmínem. Na talíři jej doprovází pyré z košťálů a odřezků, omáčka z podmáslí, kmínový olej a květák nakládaný v červeném octu. Podzim evokují také dezerty. Vybírat můžete mezi kaštanovým pyré s chai latte zmrzlinou a karamelovým popcornem a dýňovým chutney se slaným karamelem, zmrzlinou z kozího sýru a sušenkou z dýňových semínek.

Ohlédnutí za létem
Barová část, kterou vede Pavel Sochor, za kuchyní v žádném případě nezaostává – také v nápojovém lístku najdete hned několik nových koktejlů. Jedním z nich je nízkoalkoholický Coffee Adonis, kombinace vermutu Noilly Prat Rouge, Amontillado sherry, kávového likéru Mr. Black, Frangelica a brusinkových bitters. Další novinkou je highball Smoky Tangerine na bázi mezcalu a dále s mandarinkou, bazalkou, limetkou a chilli.

Podzimní chutě se naplno projeví v nealkoholických koktejlech. K pečenému citronu se sečuánským pepřem přibyly kombinace broskev-kardamom-chilli a švestka-badyán-skořice. Léta se však v KRO Bistro & Baru ještě vzdát nechtějí. Slunné dny si mohou připomenout i hosté, a to v podobě drinků Chinola Sour (Becherovka, passion fruit likér, citron, bílek) a Prosecco Colada (dva druhy rumu, kokosový sorbet, ananas, mandle, prosecco).

„Neustále rozšiřujeme nabídku destilátů, na baru máme také okolo dvaceti různých vermutů. Na podzim se moc těším, protože ke slovu přichází těžší drinky jako Manhattan a podobně, které budeme připravovat v rámci našich týdenních speciálů. Nyní také nabízíme naturální champagne z Autentisty po skleničce a připravujeme nový koktejl na čep,“ doplňuje novinky z barové nabídky Pavel Sochor.

Těžký výběr?
Možná to sami znáte. Máte v ruce menu a nevíte, co si vybrat. Nejraději byste ochutnali úplně všechno! Dilema, které se občas přihodí každému z nás, se v KRO Bistro & Baru rozhodli vyřešit možností degustační večeře. Hosté budou mít na výběr ze dvou tříchodových (z toho jedno čistě vegetariánské) a jednoho pětichodového menu. Všechna tři budou obsahovat párování s koktejly a budou vycházet z aktuální nabídky KRO Bistro & Baru. Ochutnáte tak průřez celým menu. Degustační večeře odstartují v druhé polovině října.

O KRO
Myšlenka KRO Kitchen se zrodila v hlavě Vojty Václavíka. Ten před otevřením vlastního podniku vařil v norské michelinské restauraci Fauna a po návratu do Čech se stal šéfkuchařem restaurace Hergetova Cihelna. Tým okolo bistra zaměřujícího se na grilovaná kuřata a vegetariánská jídla se začal brzy rozrůstat a také se objevily nové příležitosti a prostory. Vojta a jeho crew neváhali a během dvou let vedle KRO Kitchen vybudovali také pekárnu KRO Bakery, kavárnu KRO Coffee a zatím nejnovější KRO Bistro & Bar.

KRO Bistro & Bar
Sokolovská 79
Praha 8
Otevírací doba: Po-So 11-15 / 16-22, Ne 11-15

Zdroj a foto: www.krokitchen.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.