Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Podzimní slavnosti vína aneb kam vyrazit za vínem než přijede na bílém koni Svatý Martin

Hrozny už dozrály, z vinic byly svezeny k slisování a v samém středu podzimu se pomalu začínají plnit lahve mladým vínem. Ještě než přijede Svatý Martin na bílém koni a přiveze s sebou nadílku Svatomartinského vína, můžete se vydat za vínem na Moravu a rozšířit si své znalosti v oblasti vinařství.

Rozlouskněte záhadu vinařství
Tématický výlet doporučujeme zahájit zastávkou v Brně, kde máte možnost otestovat své znalosti o víně v rámci únikové hry Záhada vinařství. Budete na to potřebovat dvou až šestičlenný tým a 75 minut vašeho času. Čekají na vás dobrodružné a kreativní úkoly, záludné hádanky, hledání indicií a především neúprosně ubíhající čas, během kterého musíte rozlousknout záhadu a dostat se ven z tématické místnosti.

Vyrážíme degustovat
Pokud ještě mezi víny nemáte svého favorita, případně máte rádi vína s příběhem, pak přijměte pozvání na řízenou degustaci do rodinného vinařství Hanuš v obci Blučina, nedaleko Brna. Místní odrůdy jsou vysázeny ve vinařské trati Štumberk a soustředí se zde především na výrobu vysoce kvalitních přívlastkových vín s odrůdovým charakterem a svěžestí typickými pro velkopavlovické vinařské podoblasti. V rámci degustace na vás čeká na vás 10 různých vzorků,  od odrůdových zemských, přes přívlastková, až po archivní vína. Dozvíte se zajímavosti o vinařských oblastech naší země a seznámíte se s náležitostmi kolem pěstování a výroby. Vyrazit sem můžete v počtu od 5 lidí a kromě degustace zde nabízejí i občerstvení a možnost ubytování.

Teambulding ve sklípku
Trochu větší skupinku budete potřebovat, pokud budete chtít vyrazit na ochutnávku vín z boleradických vinic, do rodinného Vinařství Vystoupil. V počtu nejméně 10 lidí se je zde možné se bez problému ubytovat, využít nabídku pohoštění a při příznivém počasí vyrazit na komentovanou procházku vinohradem. Těšit se můžete na ochutnávku rozmanitých druhů vín jako jsou Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Sylvánské zelené, Aurelis, Frankovka, Zweigeltrebe, Vavřinec, Sevar či Kerner.

Naplánujte si váš víkend už dnes na www.skvelecesko.cz.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *