VIDEO: Voyo představuje první ukázky z minisérie Případ Roubal

První díl minisérie Případ Roubal uvede Voyo už v pátek, 26. listopadu. V minisérii režisérky Terezy Kopáčové se objeví Hynek Čermák jako vrah Ivan Roubal, Kamila Trnková jako advokátní koncipientka, Dagmar Havlová Veškrnová jako státní zástupkyně a David Švehlík jako policejní vyšetřovatel. První minisérie natočená pod značkou Voyo Originál se nyní představuje v teaserech zaměřených na jednotlivé hlavní postavy.

Případ Roubal je inspirován skutečnými událostmi a činy jednoho z největších sériových vrahů české, resp. československé historie Ivana Roubala. Jeho představitel Hynek Čermák přibližuje, jak se na roli připravoval: „Studoval jsem Roubalův případ, mluvil jsem s policisty, kteří jej vyšetřovali. Také jsem sledoval nejrůznější filmy, abych se inspiroval, jak zahraniční i čeští herečtí kolegové ztvárňují psychopata. A z toho pak jako herec něco skládám. Nejde o dokument, ale o uměleckou tvorbu, takže Roubala hraju tak, jak si ho představuju já.”

Ve středu příběhu stojí Ivan Roubal, nicméně minisérie sleduje především proces skládání důkazů proti němu, vyšetřování jeho zločinů, jeho obžaloby a obhajoby.   Víc než o Roubalovi, kterého vlastně nikdy nikdo nepochopil, protože on sám do sebe nenechal nikoho nahlédnout, je náš příběh o policistech, kteří se lopotně snažili, aby zlu bylo dokázáno, že je skutečně zlé, a o jejich protihráčích, kteří se snažili dělat co nejlépe svou práci – obhajovali zlo, protože v demokracii má každý právo na obhajobu, i masový vrah. Jenže aby dosáhli vlastního úspěchu, šli doslova přes mrtvoly. Je to typický devadesátkový příběh, ale má přesah i do dnešní doby. Každý den se setkáváme s tím, že se evidentní zlo arogantně obhajuje, až to skoro začínáme považovat za normální a přestáváme vnímat, jaké nebezpečné to je,” přibližuje Případ Roubal jeho režisérka Tereza Kopáčová.

Zdroj a foto: TV Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.