Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Supraphonline slaví 10 let!

Hudební nahrávky putovaly ve své historii za posluchači prostřednictvím šelakových a vinylových desek, později také na audiokazetách a od roku 1987 na kompaktním disku. První možnost oficiálního digitálního stažení nahrávek Supraphonu byla od roku 2007, ale teprve před deseti lety byl otevřen internetový obchod Supraphonline.cz, kde bylo možné si zakoupit historické i nové nahrávky v digitální podobě. Od té doby se leccos změnilo, posunulo, zlepšilo a nyní lze na Supraphonline.cz nakupovat nahrávky tuzemských i zahraničních vydavatelů digitálně i na fyzických nosičích. V roce 2021 zde najdete přes 5 miliónů skladeb a bezmála 620 tisíc alb.

Supraphonline byl spuštěn 24. 11. 2011 jako digitální servis, který nabídl vedle klasického formátu MP3 (v kvalitě 320 kbps) veškerý sortiment rovněž v bezztrátovém komprimačním formátu FLAC, jenž poskytuje kvalitu záznamu srovnatelnou s kvalitou na CD nosičích. Již rok po svém spuštění získal dvě nominace v prestižním ocenění českého internetu – Křišťálová lupa 2012, a to v kategoriích Projekt roku a E-commerce inspirace, o kterých rozhoduje odborná porota. V roce 2016 Supraphonline.cz začal vedle downloadingu nabízet i možnost nákupu fyzických nosičů CD, DVD a LP.

Na Supraphonline.cz jsou nejen nahrávky vydané Supraphonem, ale i významnými mezinárodními firmami – Universal Music, Warner Music či Sony Music. Supraphonline distribuuje také produkci celé řady českých vydavatelství, jako jsou například Radioservis, Animal Music, Indies Records, Tranzistor, Championship Music, ale třeba i tituly vydané samotnými umělci – mezi nimi Tomášem Klusem, Jaromírem Nohavicou, Anetou Langerovou, Radůzou, Věrou Martinovou či třeba kapelou Zrní a mnoha dalšími.  Od roku 2016 se na něm začaly systematicky objevovat také nahrávky ve vysokém rozlišení Hi-Res. V současnosti Hi-Res katalog na Supraphonline obsahuje přes 500 titulů.

Díky Supraphonline.cz byla konečně otevřena možnost nahlédnout do bohatého archivu Supraphonu. V digitálních formátech se tak k posluchačům začaly dostávat alba, která by na fyzických nosičích – vzhledem k menšímu zájmu posluchačů – neměly šanci se dostat. Jsou to historické nahrávky, které na Supraphonline naleznete v edicích: Historie psaná šelakem; Mini Jazz Klub nebo třeba i ve velké retro edice Supraphon hraje…. .

Před pěti lety, v prosinci roku 2016 otevřel Supraphon po téměř pětadvacetileté pauze svůj vlastní kamenný obchod nazvaný Musicpoint. Nachází se v Praze na Jungmannově náměstí a objednávky uskutečněné v e-shopu Supraphonline si vedle klasického zaslání na domácí adresu lze rovněž převzít osobně právě v této prodejně.

Supraphonline ke svému výročí pořádá speciální spotřebitelskou soutěž. Kdo v narozeninový den 24. listopadu 2021 od 0:00 do 23:59 hodin nakoupí za nejvíce peněz, vyhrává! Zákazník s nejvyšším obratem získá 10.000 Kč formou připsání kreditu a současně 10% slevu na příštích deset nákupů na Supraphonline. Zákazníci s 2. – 10. největším obratem realizovaným v den narozenin vyhrají 10% slevu na příští tři nákupy na Supraphonline. https://www.supraphonline.cz/narozeniny

Foto: archiv Supraphonline

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *