Kiwi.com přináší tipy na bezpečné destinace, kde cestovatelé mohou během letošních zimních svátků zažít netradiční vánoční atmosféru

Navzdory přísnějším proticovidovým opatřením, které postihly také provozovatele vánočních trhů, se Češi svátečních venkovních prodejů nemusejí letos úplně vzdávat. Nejen ve světě, ale také v Evropě jsou destinace, kterým se daří držet situaci pod kontrolou, a proto jim nic nebrání v pořádání vánočních trhů. Jedná se o destinace jako jsou například Spojené arabské emiráty, Španělsko, Portugalsko nebo Francie, které se na aktuálním českém cestovatelském semaforu nacházejí mezi zeměmi s nízkým či středním rizikem nákazy a pro Čechy zůstávají nadále otevřené.

Mezi nejnavštěvovanější destinace v oblasti Blízkého východu patří jednoznačně Dubaj, která je vyhledávaným místem turistů z celého světa, včetně českých cestovatelů. Také toto slunečné město během vánočních svátků pořádá oblíbené trhy, a to na netradičním místě – v poušti. Program zimního festivalu Bab Al Shams je velmi bohatý a nabízí mimo jiné živá představení, včetně koled. Návštěvníci se také mohou těšit na 40 metrů vysoký vánoční strom a na více než 50 stánků s lokálními specialitami. Dubaj je ideálním místem pro ty, kteří i během zimních měsíců touží po sluníčku – průměrná teplota zde v prosinci přesahuje 27 stupňů celsia, což je ideální počasí pro relaxaci na pláži či u bazénu.

Cestovatelé, kteří touží zažít vánoční trhy, ale nechtějí jezdit příliš daleko, mají možnost navštívit několik netradičních trhů v Evropě. Mezi takové patří například La Fira de Santa Llúcia v gotické čtvrti Barcelony. Návštěvníci zde mohou vybírat z nabídky více než 170 stánků, které prodávají výhradě vánoční zboží, včetně jesliček, vánočních figurek, věnců a dalšího řemeslného zboží. Letošní ročník nabídne více než 20 rozsvícených vánočních stromků, program pro děti a řadu dalších tematických akcí a vystoupení.

Z Barcelony mohou cestovatelé pokračovat také do Portugalska, konkrétně do Lisabonu, které nabízí dokonalou alternativu svátečních trhů pro ty, kteří se chtějí vyhnout chladné a ponuré zimní náladě. Toto město je centrem vánočních oslav v Portugalsku a svým návštěvníkům nabízí hned několik příležitostí k načerpání vánoční atmosféry. Například trh Wonderland Lisboa, který se pořádá v parku Eduarda VII, je bezesporu jednou z hlavních vánočních atrakcí, které můžete v Lisabonu během prosince zažít. Kromě tradičního trhu si návštěvníci mohou zabruslit také na kluzišti, zavítat do vesničky Santa Clause, zažít jízdu na ruském kole a mnohem více. Dalším skvělým místem je také vánoční trh Campo Pequeno, který probíhá vždy na začátku prosince. Dohromady 140 stánků nabízí řemeslné produkty a další designové zboží od místních výrobců, které jsou ideální jako vánoční dárky.

Další evropskou metropolí, kde mohou cestovatelé zažít netradiční vánoční atmosféru je Paříž, která nabízí řadu možností pro návštěvu svátečních trhů. Například vánoční trh Notre-Dame na náměstí Viviani nabízí velmi uvolněnou a sváteční atmosféru plnou svařeného vína a pečených kaštanů, nechybí také živá hudební vystoupení. Návštěvníci Paříže by si také neměli nechat ujít trh La Magie de Noel v Tuilerie Garden Louvre. Tento market je také napůl karnevalem s vánoční tématikou, který přitahuje každoročně pozornost velkého množství návštěvníků. Kromě tradičních trhových prodejců jsou zde k dispozici také různé karnevalové atrakce, včetně ruského kola či kluziště, které ocení především menší návštěvníci. Nechybí pravá francouzská cibulová polévka a horké svařené víno.

Aktuálně si mohou čeští cestovatelé zarezervovat zpáteční letenku z Prahy do Paříže za méně než tisíc korun nebo do Barcelony za méně než 2 tisíce korun, a to prostřednictvím služby „nabídky“ na Kiwi.com.

*Ceny jsou platné k 26/11/2021

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.