Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava🎄 Vánoce

Adventní koncerty České televize pomáhají už jednatřicet let. Pomocí sbírky se mezi neziskové organizace rozdělilo přes 235 milionů korun

Předvánoční nedělní podvečery na Jedničce budou tradičně patřit Adventním koncertům České televize. Jedna z nejstarších dobročinných sbírek v Česku letos podpoří čtyři neziskové organizace, které divákům představí osobnosti známé z obrazovky České televize. Na koncertech vystoupí Čechomor, Iva Bittová nebo sbor Cancioneta Praga a výtěžek poputuje na podporu práce duševně postižených, mobilnímu hospici, dennímu stacionáři a společenství pomáhajícímu dětem odsouzených rodičů. Doposud se prostřednictvím sbírky podařilo rozdělit přes 235 milionů korun, které pomohly ve 124 organizacích.

Čtyřmi charitativními koncerty provede diváky již dobře známá moderátorská dvojice Ester Janečková a Jan Potměšil, a to každou adventní neděli od 17:30 na programu ČT1. První charitativní koncert rozezní Tereziánský sál Břevnovského kláštera již tuto neděli, 28. listopadu. Věnován bude Domovu sv. Anežky z Týna nad Vltavou, zaměstnávajícímu osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Nadcházející neděli se odehraje hudební vystoupení v pražské Loretě na podporu Hospice sv. Jiří, který zajišťuje mobilní hospicovou péči v Karlovarském a Plzeňském kraji. Třetí z podvečerů podpoří na Vyšehradě organizaci Kaňka, provozující osobní asistenci a denní stacionář pro zdravotně postižené děti a celou sbírku zakončí hudební večer ve Strahovském klášteře, věnovaný Mezinárodnímu vězeňskému společenství pomáhajícímu dětem odsouzených rodičů.

Záštitu nad jednatřicátým ročníkem převzaly tváře Zpravodajství České televize – ⁠Daniel Stach, Jana Peroutková, Pavel Karas a Barbora Černošková. „Přál jsem si podpořit paliativní péči, protože si myslím, že je u nás hrozně moc podceňovaná. Nejde jen o ty, kteří odchází, ale i o jejich blízké, kteří zůstávají a musí se se ztrátou co nejlépe vypořádat a žít dál. Dobrá paliativní péče pomáhá daleko víc lidem, než se na první pohled může zdát. U Hospice sv. Jiří se mi navíc líbí, že pomáhají přímo v rodinách a odcházející může být tam, kde si přeje s lidmi, které si přeje,“ říká o svém vybraném projektu moderátor České televize Daniel Stach.

Diváci mají také letos několik možností, jak na dobrou věc přispět. Vybrané organizace mohou podpořit posláním dárcovské SMS v hodnotě 30, 60 nebo 90 korun (DMS ADVENT 30, 60 nebo 90), zasláním daru na webu www.darujspravne.cz nebo převedením libovolné částky na transparentní účet Adventních koncertů ČT (692 692 692/0800). Přispívat mohou také telefonicky, a to v průběhu každého z charitativních podvečerů.

Během tří desítek let Adventní koncerty České televize podpořily 124 neziskových organizací, mezi které sbírka rozdělila přes 235 milionů korun. Loňský jubilejní ročník byl co do vybrané částky rekordní, celkem se díky štědrosti diváků podařilo během pěti koncertů vybrat téměř 18 milionů korun.

Foto: Česká televize

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *