Vánoce v duchu tradic – připravte si pochoutky, které na sváteční tabuli nesmí chybět!

Tradiční štědrovečerní pokrm v podobě kapra či řízku s bramborovým salátem k období Vánoc neodmyslitelně patří. Vánoční tabule se ale rozhodně neobejde ani bez poctivé polévky. Alternativních receptů je v posledních letech všude plno. Co se takhle letos vrátit ke staré české klasice? Vsaďte na typické recepty našich babiček a připravte si rybí nebo čočkovou polévku, která vás v mžiku přenese zpátky do bezstarostných dětských let.

Skutečně kvalitní ingredience nám při přípravě pokrmů zaručí až polovinu úspěchu! Proto při sestavování svého svátečního menu dbejte především na to, abyste vybírali suroviny pocházející z produkce biofarem hospodařících v režimu ekologického zemědělství. Více informací o biopotravinách se dozvíte na myjsmebio.cz. Seznamy biofarem po celé České republice najdete na lovime.bio a kamprobio.cz. Pokud vás ale trápí vánoční shon a nemáte na návštěvu nejbližší ekofarmy dostatek času, nezoufejte. V supermarketech biopotraviny poznáte podle loga biolistu či biozebry.

NÁŠ TIP: Sehnat bio kapra sice není stále ještě jednoduché, přesto to ale jde. Jedním z ekofarmářů, kteří kapry a další ryby v kvalitě bio nabízí, je pan Daniel Nátr. Na své farmě NA3 v Černé Vodě na Jesenicku, kromě ekologické produkce ryb, produkuje také hovězí maso v biokvalitě.

Tradiční rybí polévka
Suroviny:
hlavy, kostry a odřezky z bio kapra
80 g bio mlíčí či jiker
3 kuličky nového koření v bio kvalitě
1 bobkový list v bio kvalitě
1 bio mrkev
1 bio cibule
1 bio šalotka
1 bio celer
petržel v bio kvalitě
muškátový oříšek v bio kvalitě
2 lžíce hladké mouky v bio kvalitě
2 lžíce bio másla
sůl, bio pepř

Postup:
Do hrnce vložíme rybí skelety, kapří hlavy zbavené očí a žaber a všechny odřezky. Přidáme několik kuliček černého pepře, nové koření, bobkový list, mrkev, cibuli, celer, kořen petržele, zalijeme vodou a přivedeme k varu. Vaříme na mírném ohni zhruba 15-20 minut, poté přecedíme a založíme polévku. Na másle orestujeme šalotku nasekanou nadrobno a zasypeme zhruba dvěma lžícemi hladké mouky. Zalijeme rybím vývarem, promícháme a lehce ochutíme muškátový oříškem. Přidáme mlíčí či jikry a povaříme zhruba 5 minut. Nakonec z hlav odebereme uvařené maso, nakrájíme nadrobno, vložíme do polévky a servírujeme.

Novoroční čočková polévka
Suroviny:
300 g bio čočky
2 bio brambory
1 bio mrkev
2-3 stroužky bio česneku
2 lžíce másla v bio kvalitě
1 bio cibule
2 lžíce hladké mouky v bio kvalitě
1 l vývaru nebo vody
2 bobkové listy v bio kvalitě
3 kuličky nového koření v bio kvalitě
1 lžička sušené majoránky v bio kvalitě
petržel v bio kvalitě
sůl, bio pepř

Postup:
Čočku necháme přes noc namočenou ve vodě, aby nabobtnala. V hrnci zpěníme na másle oloupanou, na kostičky nakrájenou cibuli, zaprášíme moukou a mícháme do světle zlaté barvy. Přidáme oloupanou, nakrájenou mrkev, brambory, zalijeme vodou (nebo vývarem), přidáme propláchnutou čočku, bobkový list, nové koření, pepř, sůl a vaříme zhruba čtvrt hodiny. Když jsou brambory, mrkev i čočka uvařené, prolisujeme do polévky česnek a vaříme ještě dalších 5 minut. Dochutíme sušenou majoránkou a podáváme posypané nasekanou petrželkou.

Kupujte BIO. Pro budoucnost!
Správným krokem, jak podpořit ekologické zemědělce, kteří přirozeně pečují o půdu, krajinu a hospodářská zvířata s maximální ohleduplností, je nákup jejich bioproduktů. Tím, že zvolíte lokálního dodavatele, máte navíc jistotu, že bioprodukty neputovaly dlouhé kilometry přes půl světa. Distribuční cesty a dojezdové vzdálenosti jsou velmi krátké. To pomůže nejen přírodě, ale rovněž nám i budoucím generacím.

Co je BIO?
BIO je certifikovaný systém hospodaření podložený národní i evropskou legislativou s vlastním kontrolním systémem garantovaným ze strany státu. BIO může být pouze ta potravina, která splňuje zákonem dané a státem kontrolované požadavky pro ekologické zemědělství. To je založeno na pestrém osevním postupu a péči o půdu. Pole jsou plná života, nepoužívají se na nich umělá hnojiva, pesticidy, geneticky modifikované organismy ani chemické postřiky. Zvířata nejsou pouze využívána, ale je o ně s láskou pečováno. Produkce biopotravin v ekologickém zemědělství přírodu neničí. Naopak ji zlepšuje a uchovává pro příští generace.

Bioprodukty jsou vždy viditelně označené logy, která smí používat pouze ti producenti, již dodržují přesné legislativní zásady ekologické produkce. Systém prověřování je nastaven tak, že minimálně jedenkrát za rok projde celý řetězec od prvovýroby až po distribuci kompletní speciální kontrolou, která je nadstavbou pro standardní kontroly v konvenčním zemědělství.

Jaká loga se používají k označení biopotravin?
Národní značení
Logo biozebry s nápisem „Produkt ekologického zemědělství“ se využívá jako známka biopotravin a také všech bioproduktů vyprodukovaných v ČR. Logo je dále doplněno o číselný kód kontrolní organizace (CZ-BIO-xxx), která provedla certifikaci bioproduktu v ČR.

Evropské značení
Pokud výrobek pochází z Evropské unie, musí být označen biolistem, číselným kódem kontrolní organizace a také informací o původu surovin. Ten se obvykle uvádí ve formátu EU, nebo mimo EU společně s názvem země, ve které byly vyprodukovány všechny použité suroviny.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.