innogy také v roce 2022 spolehlivě dodá energii českému filmu

Rok 2022 bude již 17. sezonou projektu innogy – energie českého filmu. V příštím roce bude energetická firma koprodukovat filmy Srdce na dlani Martina Horského, Poslední závod Tomáše Hodana, Po čem muži touží 2 Rudolfa Havlíka a Grand Prix Jana Prušinovského. innogy jako dlouhodobě nejvýznamnější komerční partner českého filmu dosud pomohla na plátna kin více než osmi desítkám celovečerních hraných i dokumentárních filmů.

„Bohužel ani letos naše země nevystoupila z koronavirového stínu. O to víc mě těší, že se uskutečnil 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Velkou radost mám i z životopisného filmu Zátopek, který jsme koprodukovali. Zvítězil u diváků karlovarského festivalu a je nominován za Českou republiku v boji o Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film. Rovněž věřím, že právě Zátopek v březnu příštího roku posbírá mnoho sošek Českého lva,“ uvedl Tomáš Varcop, předseda představenstva innogy Česká republika.

innogy v roce 2022 podpoří konání Cen české filmové kritiky a předávání Českých lvů. Bude partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary i malého noirového festivalu na Českém Šternberku. Znovu je připravena výrazně přispět na činnost FAMU a s Českou televizí a Barrandov Studio bude dále spolupracovat nejen v oblasti rozvoje tuzemské filmové tvorby, ale také při činnosti společné FILMOVÉ NADACE.

O finanční podporu innogy zažádali pro příští rok producenti čtyř desítek připravovaných filmových projektů. „Naše kritéria pro podporu jednotlivých snímků zůstávají neměnná. Důraz klademe především na finanční zajištění projektu, smlouvu o koprodukci s televizí a v potaz bereme samozřejmě i divácký a umělecký potenciál daného filmu,“ připomněl Martin Chalupský, ředitel komunikace innogy.

Premiéra komedie Srdce na dlani režiséra a scenáristy Martina Horského je naplánovaná na leden 2022. Snímek by měl být pro všechny, kteří věří na lásku, protože zamilovat se můžeme ve ve školce, v důchodu, na ulici, v parku. Kdykoliv a kdekoliv. V hlavních rolích se představí Eliška Balzerová, Bolek Polívka, Vladimír Polívka, Jana Pidrmanová nebo Matouš Ruml.

Sportovní drama Poslední závod režiséra a scenáristy Tomáše Hodana bude mít premiéru v únoru příštího roku. Jde o ztvárnění závodu na lyžích v Krkonoších roku 1913, během něhož zahynuli Bohumil Hanč a Václav Vrbata. Studiem dobových materiálů se tvůrcům podařilo zrekonstruovat závod minutu po minutě a ukázat v něm i další klíčovou postavu celého příběhu – Emericha Ratha. Do hlavních rolí byli obsazeni Kryštof Hádek, Marek Adamczyk, Oldřich Kaiser nebo Eva Josefíková.

Na jaře bude mít premiéru komedie Po čem muži touží 2 režiséra a scenáristy Rudolfa Havlíka. Diváci před filmovým plátnem zjistí, jak se s nejrůznějšími životními situacemi dokáže vypořádat žena v mužském těle. Hlavní role ztvárnili Anna Polívková, Jiří Langmajer, Marek Taclík nebo Pavel Šimčík.

Komediální road movie Grand Prix režiséra a scenáristy Jana Prušinovského se na plátnech tuzemských kin objeví v listopadu 2022. Děj vypráví o třech mladících, kteří se kvůli Velké ceně Španělska Formule 1 vydávají ze severních Čech na dlouhou pouť Evropou. Před kamerou se sešli Kryštof Hádek, Štěpán Kozub, Robin Ferro nebo Miroslav Donutil.

Kromě Zátopka se v letošním roce innogy podílela jako koproducent na uvedení diváckého hitu Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrika Hartla a vztahového dramatu Cesta domů Tomáše Vorla.

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.