Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

MYDY představují novinku Eyes o vztazích a mementu štěstí

Formace MYDY se ustálila ve svém „novém“ složení a po singlu deafening silence, kterým oznámila svůj další hudební směr, přichází se singlem Eyes. MYDY našli svou současnou přirozenost, jsou spontánnější, ale stále barevní, energičtí a výstřední. O produkci se postaral vyhledávaný slovenský producent a hudebník Adrián Líška, video vzniklo ve spolupráci s audiovizuální umělkyní Anežkou Horovou.   

 MYDY k novému počinu přizvali po dlouhých letech producenta mimo svou kapelu. Spojení s Adriánem Líškou, který produkoval písně Emmy Drobné, Mandrage nebo Majka Spirita, byl ale úspěšný krok. Adrián dodal novou energii, moderní sound, ale přitom dokázal zachovat charakter a rukopis tvorby MYDY.

„Eyes je o vztazích, ve kterých je člověk manipulován druhým. Osobně jsem se stala šťastnou přesně v tu chvíli, kdy jsem sebrala odvahu z takovýho vztahu odejít. Song je za nás MYDY podaná pomocná ruka všem, který to teprve čeká, mememento toho, že štěstí čeká na konci,“ komentuje singl zpěvačka Žofie Dařbujánová, která složila text společně se svou sestrou Julií Chocholou.  Hudba vznikla společnými silami kapely ve složení Žofie, Nèro Scartch, Mikuláš Pejcha, Jan Drábek, Ondřej Slánský.

Hudbou, tedy i nejnovějšími tracky Eyes a deafening silence se MYDY vyrovnávají se změnami, kterými skupina v poslední době společně prošla. „Naše kapela je taková druhá rodina pro každýho z nás, takže není náhoda, že je to věc, kterou jsme si nejen prošli každej osobně, ale něco podobnýho jsme si nedávno zažili společně,“ dodává kytarista Ondřej Slánský aka Salty.

MYDY jsou známí tím, že staví na své vizuální stránce. Tak tomu je i v novém videoklipu, za nímž stojí umělkyně Anežka Horová. „Nechtěli jsme klip s žádným příběhem ani se záběry na hrající kapelu. Chtěli jsme dát důraz hlavně na vizuál a na zobrazení pocitů, které má písnička vyjadřovat,“ popisuje video Honza Drábek, který hraje na synthy.

Aktuálně kapela pracuje na své páté desce, jejíž vydání plánuje na podzim příštího roku

Foto: archiv kapely

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *