Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZe života

Nezvládla vaše ratolest návrat do školy? Přinášíme tipy, jak látku dohnat!

Děti budou látku zameškanou on-line výuku a chybějící sociální kontakty dohánět velmi dlouho. Nejvíce ohroženou skupinou jsou čerství školáci. „Vidíme velký zájem o procvičování z řad prvňáčků i druháků. Malé děti chodily loni do školy jen několik týdnů, poté přišly o veškeré sociální kontakty, nestihly si vybudovat žádné studijní návyky. Jejich návrat do lavic je proto velmi náročný,“ vysvětluje šéfredaktorka Nakladatelství Fraus Radka Šmahelová.

Na webu Škola s nadhledem tak malé děti nejčastěji procvičují základní předměty jako je čeština nebo matematika, zájem je i o prvouku. Děti mohou cvičit jak samy, tak s rodiči, nepotřebují k tomu žádné speciální vybavení, stačí třeba jen 15 minut denně. „Syn nastoupil loni do 1. třídy, až letos vlastně zjistil, co to škola je. Pomáháme mu, jak se dá, učivu zatím naštěstí rozumíme. Chybí mu ale dostatek procvičování, v tom nám Škola s nadhledem opravdu pomáhá,“ říká maminka prvňáčka Kateřina Ženková.

Čím starší dítě máte, tím častěji děti potřebují pomoc jinde. „Ukazují se obrovské rozdíly ve výuce. Ne všechny školy zvládly obtížný přechod na on-line výuku, v řadě míst nebyla kvalita výuky v loňském školním roce plnohodnotná a rozdíly mezi jednotlivými školami či regiony se ještě prohloubily. Děti a rodiče proto stále využívají všechny dostupné možnosti, jak výuku dohnat. A nejjednodušší a nejoblíbenější variantou jsou vzdělávací portály,“ vysvětlila Radka Šmahelová.

Návštěvnost vzdělávacích webů, která prudce vzrostla loni na podzim, tak neklesá. Web Škola s nadhledem navštíví každý měsíc stovky tisíc rodičů a dětí. „Potřeba doučování a procvičování je prakticky stejná jako loni
na podzim v době uzavřených škol,“
dodává Radka Šmahelová.

Suverénně největší zájem je přitom o doučování stěžejních předmětů, především českého jazyka a matematiky.  V češtině si žáci v posledních měsících vyzkoušeli téměř 600 tisíc cvičení. Silný zájem je i o studium angličtiny. „V angličtině dětem chyběl především poslech jazyka a komunikace. Škola s nadhledem přitom nabízí širokou škálu poslechových cvičení pro žáky prvního i druhého stupně,“ uzavřela Radka Šmahelová. Z dalších předmětů si žáci druhého stupně dále často procvičují přírodopis a fyziku, u žáků prvního stupně je zájem o úlohy z prvouky.

České školy byly zavřeny už na jaře 2020 a poté po převážnou část loňského školního roku, jejich uzávěra tak patřila k nejdelším na světě. Letos sice zatím k plošném uzávěrkám škol nedošlo, nicméně zájem o vzdělávací portály neustává.

„Pro děti, rodiče i školy jsou poslední týdny ještě náročnější než na jaře v době uzavřených škol. Tehdy byly školy plošně uzavřené a všichni se učili z domova. Teď žáci nebo i celé třídy padají opakovaně do karantény, prezenční výuka se střídá a kombinuje s on-line učením. Jsme samozřejmě rádi, že jsou děti ve škole a doufáme, že to tak zůstane. Nový systém ale klade na všechny ještě daleko větší nároky než na jaře. V takové chvíli mají vzdělávací portály nezastupitelnou doplňkovou roli,“ doplnil ředitel pražské Základní školy Nepomucká Aleš Hejna.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *