Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

„Vianoce s Božidarou“ je nová vánoční písnička skupiny NO NAME. Nahráli ji se slovenskou legendární herečkou Božidarou Turzonovovou!

Unikátní hudební spojení v jedinečné vánoční písni! To je novinka „Vánoce s Božidarou“, ve které se setkala skupina NO NAME a slovenská herecká legenda Božidara Turzonovová. Autorem hudby i textu je Igor Timko. Singl nahráli společně se Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu a premiéru měl v rámci charitativního galavečera Noc nadějí. Novinka je vůbec prvním duetem kapely NO NAME se slovenským interpretem za 25 let existence.

„Vianoce verte vždy budú stáť za to, otvoriť náruč sestrám aj bratom, pre tých čo dokážu s pokorou pripustiť, tak ľahko sa mýli a ťažko odpustí…” zpívá Igor Timko a Božidara Turzonovová ve vánoční novince skupiny NO NAME.

„Vánoce jsou vskutku jednou z posledních jistot, ke které během roku směřuje většina světa. A z toho jsme vycházeli při tvorbě této písně. Po dokončení textu a melodie jsme následně hledali někoho, kdo je dostatečně čistý a zkušený životem k tomu, aby ho mohl interpretovat. Volba padla právě na paní profesorku Božidaru Turzonovovou,“ vysvětluje Igor Timko.

„Trošku jsem váhala, protože už jsem dlouho nezpívala a v minulosti jsem zpívala zpravidla sama. Když jsem však četla ten text, který mě zasáhl, souhlasila jsem. Text je úžasný a vychází z kontextu doby a životního pocitu, ve kterém se nyní nacházíme. Byla to krásná práce,“ prozradila Božidara Turzonovová.

Novinka „Vianoce s Božidarou“ je vůbec prvním výhradně slovenským duetem kapely NO NAME, která má na kontě společné songy s Karlem Gottem, Lucie Bílou či skupinou Chinaski.

„Věděli jsme, že paní Turzonovová je elita národa, profesionálka a legenda. Ale takovou úroveň přípravy s jakou vkročila do naší spolupráce považuji za dotek zlaté generace, jakou kdy naše společnost v uměleckých kruzích vygenerovala. S takovými osobnostmi spolupracovat je tak příjemné a intenzivní, že si spontánně řeknete konečně,“ nešetří chválou Igor Timko.

Název skladby „Vianoce s Božidarou“ vymyslel Igor Timko. Božidara Turzonovová mu byla v době studií v Banské Bystrici děkankou. Dnes na bystrické Akademii umění působí oba.

„Podle mne má skladba dokonalý název. Samozřejmě se paní profesorka ostýchala. Pro pokornou a skromnou dámu to bylo až příliš, ale argumenty zvítězily. Říkám: Pokud se shodneme na tom, že Vánoce jsou boží dar, bylo by rouháním nepojmenovat  píseň o Vánocích po někom, kdo má boží dar ve jménu,“ vyznal se Igor Timko.

Vánoční novinka měla velkolepou premiéru v rámci charitativního galavečera Noc nadějí. A jak stráví Vánoce kluci z NO NAME – Igor Timko, Dušan Timko, Ivan Timko, Roman Timko, Zoli Šallai a Pavel Jakab?

„Letošní Vánoce budou celé ve znamení Vánoc s Božidarou. Sama píseň je poselstvím naděje a jakéhosi apelu pro společnost, že se člověk snadno mýlí, ale těžko odpouští, že skutečnou podstatou Vánoc je odpuštění, snaha začít znovu, vždyť právě v této době platí, že jsme tady jen na chvíli. Prostě očista. Každý z nás má možnost pokusit se být lepším. Možnost máme všichni, otázkou zůstává, kolik z nás se o to pokusí,“ uzavírá Igor Timko.

Zdroj a foto: www.no-name.sk a https://www.facebook.com/noname.sk/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *