Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití🎄 Vánoce

Češi a svátky: Bez čeho si neumíme představit Vánoce a silvestr?

Na závěr roku si rádi dopřáváme to nejlepší. Užíváme si sváteční dobroty, vůni cukroví, chvíle s rodinou i s přáteli a společné oslavy. Nový průzkum největšího tuzemského producenta sektů, společnosti BOHEMIA SEKT, odhalil, na co si Češi o svátcích nejvíc potrpí a co nesmí při oslavách závěru roku chybět.

Cukroví a pochoutky na svátečním stole
Každý z nás se těší na sváteční tác plný vánočního cukroví a každý má mezi záplavou druhů svého favorita. Tipnete si, který druh je podle průzkumu pro BOHEMIA SEKT tím nejvíce preferovaným? Jsou to vosí hnízda nebo chcete-li včelí úlky. Po jako prvním druhu z celé sladké plejády po nich sáhne skoro 30 % Čechů. Je ale třeba zmínit i cukroví, kterému prvenství v průzkumu uniklo jen o vlásek, a to sice oblíbené vanilkové rohlíčky. Téměř čtvrtina lidí ze všeho nejvíc miluje linecké, desetina z nás zase touží po voňavých perníčcích. Ke sladkým dobrotám se skvěle hodí červený Bohemia Sekt, který vedle harmonické chuti doplní sváteční hodování i svou krásnou rubínovou barvou.

Co rodina, to originální recept na bramborový salát, jenž vévodí jako příloha svátečního menu. Jenže co k němu? Souboj v oblíbenosti tradičně svádí smažený kapr a řízek. V letošním průzkumu byly síly vyrovnané, o několik hlasů si prvenství naklonil řízek. Za pozornost stojí, že smaženému kaprovi a klasickým řízkům preference ve volbě oblíbenosti svátečního jídla klesají a stoupají v závislosti na věku. Kapra se salátem si za svůj nejoblíbenější sváteční pokrm vybrala téměř polovina lidí ve věku 54-65 let, u dotazovaných ve věku 18-26 let to byla jen třetina. Naopak největší oblibu mladá generace přisoudila řízku se salátem (52,8 %). Ať se jedná o řízek či smaženého kapra, sváteční jídlo chutná vždy lépe, pokud ho snoubíme se skvělý vínem. Sekt je perfektním přípitkem, je však stejně dobrým partnerem pokrmů celého menu štědrovečerní hostiny. „K řízku s bramborovým salátem bych doporučil Bohemia Sekt brut, který má harmonickou chuť s příjemně vystupujícími kyselinkami. Stejně dobře doprovodí ale i smaženého kapra,“ radí sommelier Petr Mašek.

Vánoční tóny a kouzelné příběhy
Pohodovou sváteční atmosféru doplní oblíbené pohádky nebo poklidný hudební doprovod. Z rádií se linou tóny vánočních písní našich i zahraničních interpretů, skoro polovina z nás (45,8 %) si ale nejraději ze všeho pustí tradiční vánoční koledy. O Vánocích si také snad víc než kdy jindy užíváme pohádkové příběhy, ve kterých dobro vítězí nad zlem. Milujeme novodobé pohádky, ale každoročně se rádi vracíme k těm, které jsme viděli snad stokrát. A tak není divu, že v prosincovém průzkumu pro BOHEMIA SEKT vyšlo, že nejoblíbenější pohádkou jsou Tři oříšky pro Popelku, získaly si srdce necelých 40 % dotazovaných. Čtvrtina Čechů si nikdy nenechá ujít zábavnou filmovou pohádku S čerty nejsou žerty. Z těch novějších vede žebříček oblíbenosti jednoznačně Anděl Páně se 17,4 % hlasů. K romantickým šťastným koncům si dopřejte romantické bublinky. Vychlazený Bohemia Sekt demi sec rosé je tou pravou pohádkovou volbou. Ideální pro chvíle, kdy princ konečně uhodne všechny hádanky a získá Popelčino srdce.

Silvestrovské oslavy
Češi se o Štědrém večeru dělí na dva pomyslné tábory „kapr“ a „řízek“, o nejoblíbenějším silvestrovském pohoštění mají však jasno. 8 dotázaných z 10 je přesvědčeno, že nejlepší silvestrovskou lahůdkou jsou chlebíčky a jednohubky. Chlebíčky, které se u nás servírují už více než 100 let, vnímáme navíc jako národní bohatství. Je tedy zřejmé, že v každoročním silvestrovském nákupu nesmí chybět veka, což potvrzují dvě třetiny Čechů, a další suroviny na přípravu chlebíčků. Češi nezapomínají ani na půlnoční přípitek. Před posledním dnem v roce pořizuje lahev sektu více než polovina Čechů. „Z naší nabídky je během celého roku nejvyhledávanější variantou Bohemia Sekt demi sec, Vánoce a oslavy příchodu nového roku nejsou výjimkou. Závěr roku lze bez nadsázky nazvat hlavní sezonou sektů. Ve Starém Plzenci se na toto období připravujeme s předstihem a zavádíme mimořádné směny tak, aby každému, kdo plánuje přípitky k oslavám a příjemným setkáním, bublinky doma nechyběly,“ říká Martin Fousek, marketingový ředitel společnosti BOHEMIA SEKT, a dodává: „Těší nás, že pro oslavu mimořádných chvil Češi stále více vyhledávají i naše sekty Bohemia Sekt Prestige, které připravujeme tradiční metodou, zráním v lahvi, a které pravidelně získávají ocenění na prestižních vinařských soutěžích v tuzemsku i ve světě. V této řadě volí Češi nejčastěji naši vlajkovou loď Bohemia Sekt Prestige brut.“ Sekt a základní výbavu na přípravu pohoštění doplňuje v silvestrovském nákupu čočka, která má na Nový rok zajistit dostatek peněz. Zábavní pyrotechniku nebo alespoň prskavky kupuje před silvestrem necelá pětina Čechů.

Novoroční přípitky
Silvestrovská noc by nebyla, čím je, bez půlnočního přípitku. Češi pokračují v zavedených tradicích a o půlnoci většinu sklenek plní šumivé víno. Sektem nebo jeho nealkoholickou variantou si připije skoro 80 % Čechů. Osvědčená klasika převládne i ve volbě slov. Tři čtvrtiny Čechů si připijí na zdraví nebo na šťastný rok 2022. Lepší rok 2022 si popřeje 17 % z nás.

Hlavní sezóna sektů: Sekty by vytvořily řetěz o délce přes tisíc kilometrů
Závěr roku je pomyslnou hlavní sezónou sektů, lahev oblíbených bublinek otevírá minimálně o silvestrovské půlnoci 8 z 10 Čechů. Sekt však doprovází i milá setkání rodiny a přátel o Vánocích či příjemné chvíle svátečního odpočinku. Během loňského prosince se vypilo asi 3,5 milionu lahví Bohemia Sektu. Pokud bychom všechny tyto lahve položili do řady,  vytvořily by řetěz o délce cca 1100 km. To je přibližně stejná vzdálenost jako z Prahy do Paříže.

Zdroj a foto: Bohemia Sekt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *