Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití🎄 Vánoce

Lahev jako dárek: 4 tipy na stylové vánoční balení vína

Zamyslet se nad tím, čím obdarujete své nejbližší, dá někdy pořádně zabrat. Ale za radost v očích a upřímný úsměv to vždycky stojí! A když už máte perfektní dárek, zbývá ho jen zabalit, bez toho přece není kompletní. Vždyť nazdobený dáreček vypadá pod stromečkem vždy lépe! Nikdo nemá větší problém zabalit dárek pravidelných a rovných tvarů. Drobná potíž nastává s těmi, které mají zaobalené a nepravidelné křivky. Řešením může být zdobená taška. Proč si ale s balením trochu nevyhrát, vaši blízcí snahu jistě ocení!

Oblíbeným vánočním dárkem pod stromečkem i pozorností, kterou přinášíme na sváteční návštěvy, je lahev vína. Zapojte kreativitu i fantazii a lahodnému obsahu dodejte i dokonalý kabátek. Přinášíme hned čtyři tipy, kterými se můžete inspirovat!

1) Papírová elegance
Obtočit papír kolem lahve, na dně zalepit a vršek převázat mašličkou. Tak by to jistě šlo, ale zkuste si s papírem a balením trochu pohrát. Čtvercový papír přehněte šikmo napůl, aby vám vznikl trojúhelník. Jeho výška by měla odpovídat výšce lahve. Ve vrcholu trojúhelníku ho přeložte znovu na polovinu a z levé části složte harmoniku. Položte lahev do místa přeložení trojúhelníku a pravou část, ze které jste nevytvořili harmoniku, oviňte kolem lahve. Zbývá jen harmoniku složit k lahvi a v dolní části převázat mašlí. Tip navíc: Pokud máte oboustranný papír, můžete rovnou začít s trojúhelníkem.

V harmonikovém lůžku se bude krásně vyjímat například zlaté hrdlo našich nejznámějších bublinek. Věnujte svým blízkým Bohemia Sekt brut, ušlechtilé šumivé víno ze Starého Plzence, které má harmonickou chuť s lahodně vystupujícími kyselinkami a jemné dlouhotrvající perlení.

2) Decentní minimalismus
Zbývá vám jen malý pruh oblíbeného balicího papíru? Nevěště hlavu, tím více vynikne balení samotné lahve. Odměřte si výšku od jejího dna až do míst, kde se začíná zužovat. Jen tak vám nebude papír při balení odstávat. Zafixujte ho na lahvi ladící stuhou a za mašli vložte vkusnou přízdobu. Komu lahev patří? To se dozvíme pod stromečkem ze jmenovky, která na hrdle nesmí chybět.

Decentní balení bude slušet stylovým bublinkám ze severního Benátska. Špičkové Mionetto Prosecco DOC brut vyniká svou svěží chutí s tóny jablka a citrusů i jemným dlouhotrvajícím perlením. Mionetto je od roku 1887 symbolem kvalitního prosecca a v současnosti patří mezi nejprodávanější značky na světě. Je ideální pro každou denní dobu i příležitost. Dopřejte svým nejmilejším dokonalé chvíle ve společnosti toho nejlepšího. Uvidíte, že je svým výběrem rozhodně potěšíte.

3) Dva dárky v jednom
Trendy metodu balení dárků do šátku (furoshiki) ocení především dámy, pro které obal může být zároveň i dalším vítaným dárkem. Estetično metody jde ruku v ruce s volbou materiálů šátků, používají se převážně luxusní látky jako satén nebo hedvábí. Díky jejich jemnosti se vám s nimi bude také dobře pracovat. Šátek si položte (rubovou stranou nahoru) na podložku a lahev postavte doprostřed. Spojte na obou stranách dva sousední rohy v jeden a přibližte je k lahvi. Obě části svažte dohromady a zafixujte spojení ještě druhým uzlem. Dárek vypadá krásně sám osobě, můžete ho ale navíc doplnit libovolnou přízdobou.

Červená je barvou Vánoc, sekt sytě rubínové barvy s bohatým „mousseaux“ tak pod stromečkem vykouzlí úsměv na rtech každého milovníka bublinek. Výjimečná chuťová harmonie a jemná, svěží vůně červeného Bohemia Sektu jsou pro nejkouzelnější období v roce jako stvořené. K výjimečným bublinkám zvolte elegantní šátek, co třeba saténový v tmavě červeném odstínu?

4) V jednoduchosti je krása
Nikde není psáno, že bez papíru, potažmo šátku, se při balení dárku neobejdeme. Krásné lahvi vína často postačí jen lehké dotažení. Máte-li doma ozdobný drátek, máte vyhráno. Lahev pro vaše nejbližší jím jen lehce oviňte a hrdlo dozdobte mašlí. Připojte jmenovku nebo malou kartičku s přáním pro obdarovaného.

Minimalistické balení konvenuje velkolepému vínu. Rulandské modré 2018 výběr z hroznů REZERVA z vinařství Habánské sklepy je zářným příkladem. Zrálo 18 měsíců v sudu z francouzského dubu, v němž získalo výraznou, kořenitou a čistou vůni s tóny lesních ostružin, sušených švestek, povidel a dubového sudu. Obdarovaného okouzlí šťavnatou, velmi plnou chutí s nádechem po sušených švestkách a povidlech s tónem vanilky a svým dlouhým, sametovým závěrem.

Zdroj a foto: Bohemia sekt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *