Je těžší zvládnout děti, partnery nebo rodiče? Na obrazovky České televize přijíždí rodinný seriál Špunti na cestě 

Rodina Veselých se vydává na cestu po Česku. V autobusu značky Robur. A to i navzdory  tomu, že takto si nikdo letní dovolenou ani v nejmenším nepředstavoval. Na obrazovky  České televize přijíždí nový seriál Špunti na cestě s Miroslavem Donutilem, Tatianou  Dykovou, Annou Polívkovou, Jiřím Langmajerem, Davidem Novotným. První díl třináctidílné  rodinné komediální série uvede ČT1 už tento pátek od 20:10 hodin. 

„Všechno napovídá tomu, že nás letos nečeká žádná ‚ladovská zima‘, tak doufám, že alespoň v pátek  večer bude u televize letní pohoda a že si seriál užijí dospělí spolu s dětmi, protože Špunti na cestě  jsou seriál opravdu rodinný a každý si tam najde svoje. Příběh zaujal a bavil plejádu českých herců v  čele s Miroslavem Donutilem,“ říká kreativní producent Josef Viewegh. Třináctidílná série začíná na  konci školního roku, kdy se jak děti, tak rodiče těší na dovolenou v Chorvatsku. Bohužel souhrou  několika událostí a rozhodnutí se výprava k moři ruší. Začíná tak nové dobrodružství. A vše nasvědčuje  tomu, že nuda tyto prázdniny rozhodně nebude. „Na místech, kde rodina zastavuje, ať už z objektivních  nebo subjektivních důvodů, se jim dějí rozličné věci, které by se ale v podstatě mohly stát každému.  Jde o seriál ze života, ale tím, že jde o humornou záležitost, se to celé posouvá k rodinné komedii,“  doplňuje režisér Jiří Chlumský

V hlavních rolích se představí Tatiana Dyková s Jiřím Langmajerem coby rodiče dvou dospívajících  dívek a jednoho očekávaného přírůstku a Anna Polívková s Davidem Novotným v roli rodičů tří chlapců  a jedné holčičky. „Snažím se být vtipný, nenapjatý, s každým je to trochu jiné a většinou si empaticky  najdu cestu. S Aničkou jsme byli vtipný pár a zbylo i pár chvil na filozofování ve volných chvílích. To  se o mně ještě málo ví – filozofuji rád a jsem výtečný oponent,“ vysvětluje David Novotný

Dvě rodiny Veselých na cestě autobusem doprovodí Pavel Liška, Pavla Gajdošíková a Miroslav Donutil  v roli Karla, starého bigbíťáka, bývalého bedňáka, zvukaře a produkčního. Zkušený herec měl zpočátku ze spolupráce s dětmi obavu, ale o dvě generace mladší kolegové jej přesvědčili: „Jolana Jirotková,  která ztvárnila Kačenku, co všechno dokázala! První dialog, který jsem s ní měl, jsem čekal, co bude,  a ona to odříkala všechno, jak měla, a ještě se dívala na mě, jestli to zvládnu. Po scéně mi řekla:  ‚Docela dobrý! ‛ Tady jsme nenatáčeli s dětmi. Ona byla tak laskavá, že točila s námi,“ popisuje  Miroslav Donutil.  

Příběhy z rodinné dovolené uvidí diváci každý páteční večer až do začátku dubna. 

producent: Fresh Lobster – Ludvík Mareček // scénář: Marcel Bystroň, Petr Hudský // režie: Jiří  Chlumský // dramaturgie: Petr Pauer // hudba: Ondřej Brousek // kamera: Asen Šopov // výkonná  producentka ČT: Monika Effenbergerová // výkonné producentky Fresh Lobster: Šárka Ch.  Oujezdská, Martina Stránská // kreativní producent: Josef Viewegh // hrají: Miroslav Donutil, Jiří  Langmajer, Tatiana Dyková, David Novotný, Anna Polívková, Arnošt Goldflam, Pavla Gajdošíková,  Pavel Liška a další // v dětských rolích: Viktor Antonio, Antonín Holoubek, Filip Antonio, Veronika  Divišová, Ella Dvořáková, Jolana Jirotková a další.

Zdroj a foto: Česká televize

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.