S novým rokem začalo natáčení filmu Němá tajemství podle Alice Nellis. Na place se sešli zraněná Jana Plodková a pohublý Marián Mitaš!

Nový rok sotva začal a režisér Tomáš Mašín už odmávl natáčení nového vztahového dramatu s detektivní zápletkou podle scénáře Alice Nellis. Tvůrci v něm slibují napětí a síť chytrých lží, intrik a složitých vztahů. V centru příběhu je muž, jenž po úrazu ztratil možnost komunikovat se světem. Příběh hlavního hrdiny tak vypráví jeho manželka, matka a kolegyně. Vypráví ho detektivům, protože na začátku stojí vražda. Točit se bude v Praze, v Berouně a v Klatovech více než půl roku. Premiéra je naplánována na první polovinu roku 2023.

Jana Plodková prošla náročným běžeckým tréninkem pro roli Eriky, manželky hlavní mužské role. Při jednom z nich si dokonce zranila nohu. „Někde v lese jsem si natáhla sval v noze. Nic moc na to nepomáhalo, až nakonec nějaký homeopatický gel a dlouhá masáž,“ vypráví Plodková.

Pro roli veterináře a manžela Eriky, kterému kůň způsobil poruchu řečového centra a zůstal připoután na lůžku, musel Marián Mitaš změnit svůj vzhled. „Neváhal jsem ani vteřinu a věděl jsem, že vlasy půjdou dolů. Doma už si na mojí hlavu zvykli, jen při návštěvách mě nutí nasadit si čepici. Taky jsem ale hubnul běháním, jízdou na kole a upraveným jídelníčkem,“ říká Mitaš.

Martinovu matku Danu si zahraje herečka Milena Steinmasslová. „Na Daně nejvíc obdivuju schopnost udržet si naději. Její urputný boj za život vlastního dítěte, je její nejcennější vlastnost,“ říká Steinmasslová. Připravit se, ale spíše psychicky, musí i herečka Magdaléna Borová na roli majitelky koně a rodinné přítelkyně Jany. Ve filmu bude muset předstírat, že řídí auto, i když sama nemá řidičský průkaz. Ve skutečnosti se ale předstírání a lžím snaží vyhnout „Je dobré žít v pravdě, protože se můžeme ocitnout v situaci, kdy už nejdou naše lži vyčistit, což je vlastně velké téma tohoto filmu“, popisuje Borová.

„Film kombinuje detektivní a dramatický žánr s lovestory. Kostra příběhu je opřená o výslechy, ve kterých se vracíme do historie vztahu ústředních dvou postav,“ doplňuje režisér Tomáš Mašín. Erika, Dana a Jana vypráví Martinův příběh, každá ale z vlastního úhlu pohledu. „Je to velice zajímavý příběh. Myslel jsem na diváka, jak to bude vnímat, ztrácet se v tom a nacházet pravdu,“ říká o filmu herec Jan Révai, který si společně s Igorem Chmelou zahraje roli kriminálního vyšetřovatele. Hlavní postava Martin je totiž mrtvý a vypadá to, že mu někdo ke smrti pomohl

„Naše postavy jsou takovými průvodci filmu, kteří vyslýchají pozůstalé postavy a potenciální vrahy,“ dodává Révai. „Režisér mi řekl, že je potřeba se soustředit, že je ve filmu hodně zvratů. Jenže když se podívám na Chmelu a Révaie, tak to nejde, oni jsou strašně vtipní,“ se smíchem dodává herečka Jana Plodková.

Režie: Tomáš Mašín
Scénář: Alice Nellis
Produkce: DONART Production s.r.o.
Distributor: Bontonfilm a.s.
Kamera: Anna Smoroňová
Hrají: Marián Mitaš, Jana Plodková, Magdaléna Borová, Milena Steinmasslová, Jan Révai, Igor Chmela, Jiří Havelka, Marie Poulová, Lucie Juřičková a další

Foto: archiv filmu, Bontonfilm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.