Jemné tonikum s růžovou vodou osvěží, zklidní i zkrášlí pleť

Okvětní lístky damaškové růže slouží odnepaměti k výrobě růžové vody, která je v kosmetice velmi žádanou ingrediencí. Dokáže totiž pleti dodat vláhu, zpevnit ji a má i hojivé účinky. Růžová voda, spolu s extraktem z papáji, mořskými řasami a dalšími účinnými látkami, je také základem nového zklidňujícího pleťového tonika Essenté.

„Velkou výhodou růžové vody při použití v kosmetice je její univerzálnost – hodí se pro každý typ pleti, a dá se říct, že každé pleti také prospívá. Vyrovnává pH pokožky, hydratuje a zpevňuje pleť, pomáhá potlačovat kruhy pod očima i oddálit vznik vrásek, snižuje zarudnutí a podráždění pokožky (třeba po slunění nebo holení), a díky hojivým a antibakteriálním účinkům pomáhá také při problémech s akné. Všechny tyto výjimečné vlastnosti byly také důvodem, proč jsme si růžovou vodu zvolili jako základní ingredienci při vývoji našeho nového zklidňujícího pleťového tonika,“ vysvětluje Denisa Jasinská z české kosmetické firmy Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a farmacie.

Promyšlená kombinace pro dokonalý účinek:
Kromě růžové vody obsahuje nové pleťové tonikum ještě další účinné látky, díky nimž se dostane pleti ráno i večer, nebo i kdykoli během dne, příjemného osvěžení a důsledné péče. Mezi ty nejdůležitější patří:

Aloe vera – má regenerační a protizánětlivé účinky, hloubkově hydratuje, působí jako silný antioxidant, vytváří ochranný film a zabraňuje nadměrnému vysoušení, zklidňuje pleť a zmírňuje její podráždění.

D-panthenol – regeneruje pokožku, má hydratační, zklidňující a protizánětlivé účinky, zvyšuje elasticitu pleti.

Extrakt z papáji – obsahuje enzym papain, který rozpouští a odstraňuje z pokožky odumřelé buňky, urychluje obnovu pleti a zajišťuje pokožce hebkost a měkkost.

Mořské řasy – zvyšují schopnost pokožky vázat vodu, vytvářejí film zabraňující dehydrataci pleti, zabraňují zarudnutí a nežádoucímu olupování pokožky, zvyšují soudržnost buněk, posilují kožní bariéru, jsou bohaté na cukry, minerály a proteiny.

Urea – má silné hydratační schopnosti, změkčuje a zjemňuje pleť, odstraňuje odumřelé kožní buňky, vyhlazuje povrch pleti, snadno proniká do pokožky a podporuje rovněž vstřebávání jiných aktivních látek. Má antibakteriální účinky – omezuje růst bakterií na kůži. A protože se jedná o látku tělu vlastní, je velmi dobře snášena.

Stojí za vyzkoušení!
Zklidňující pleťové tonikum Gentle Skin Tonic
Tonikum s vysokým obsahem růžové vody pleť čistí, zklidňuje, harmonizuje a posiluje. Aloe vera, mořské řasy, urea a extrakt z papáji dodávají pokožce potřebnou hydrataci a elasticitu, mají antioxidantní účinky a celkově pleť zvláčňují a regenerují. Tonikum je vhodné pro všechny typy pleti.

Použití je snadné: Pleťové tonikum naneseme na vatový tampon a jemně otřeme obličej, krk i dekolt. Opakujeme, dokud tampon nezůstane čistý. Nemusíme oplachovat, pouze pleť jemně osušíme. Lze používat k rannímu i večernímu čištění pleti. Poté použijeme vhodný pečující přípravek.

Essenté Gentle Skin Tonic bude k dostání na www.essente.cz v lednu za zaváděcí cenu 290 Kč/100 ml (pak za 350 Kč/100 ml) a za 470 Kč/200 ml (pak za 530 Kč/200 ml).

Essenté je špičková česká kosmetika, která využívá nejnovější vědecké poznatky z oblasti kosmetologie a dermatologie. Přípravky Essenté splňují mezinárodní kritéria pro kosmeceutika, což je všeobecně uznávané označení pro nejvyšší kategorii kosmetických produktů. Spoustu praktických rad, jak se o svou pleť starat a udělat ji krásnější, najdete na portálu Inspirace.essente.cz.

Zdroj: inspirace.essente.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.