Na co jsme se dívali v roce 2021? Tady jsou data z Vodafone TV, televize s nejširší nabídkou obsahu

Skvěle hodnocený seriál První republika, filmy o pohádkovém Shrekovi nebo životopisné drama Bohemian Rhapsody patřily loni k těm, které diváci videotéky Vodafone TV sledovali nejvíce. Vysoko se umístil i kultovní seriál o nešikovných kutilech Pat a Mat. Zákazníkům Vodafone TV se loni také výrazně rozšířila filmová a sportovní nabídka. Právě u televizních kanálů data ukazují, že 60 % diváků už se aspoň občas neváže na čas vysílání, ale využije funkci zpětného zhlédnutí.

Služba Vodafone TV odstartovala v Česku v březnu 2020 a dnes má statisíce zákazníků. Ti například během Štědrého dne 2021 z televizního programu večer volili nejčastěji kanál ČT1 – nejsledovanější byla pohádka Jak si nevzít princeznu, následovaná ten den pohádkou Tři oříšky pro Popelku a filmem Pelíšky. Silvestrovský večer naopak podle čísel patřil televizi Nova, když nejvíce diváků sledovalo pořad Tvoje tvář má známý hlas – Utržení ze řetězu a Silvestrovské Televizní noviny.

Nejde ale jen o závěr roku, kromě klasické televizní nabídky má Vodafone TV také několik tisíc filmových a seriálových titulů v pravidelně doplňované videotéce. A proto je možné sestavit žebříček toho, jaké filmy nebo seriály patřily k nejsledovanějším za celý loňský rok.

Nejsledovanější české filmy a seriály za rok 2021Pětici nejsledovanějších českých filmů loni výrazně opanovaly pohádky. Výjimku tvoří komedie Ženy v běhu, ve které si zahráli například Tereza Kostková, Veronika Khek Kubařová nebo Ondřej Vetchý.
1. Anděl Páně 2

 1. S čerty nejsou žerty
 2. Čertoviny
 3. Ženy v běhu
 4. Tři oříšky pro Popelku

Mezi českými seriály nejvíce uspěly tituly, které cílí na dospělé diváky, ale přesto je i zde výrazné zastoupení obsahu pro děti.

 1. První republika 1. a 2. série
 2. Vyšehrad
 3. Mlsné medvědí příběhy
 4. Pat a Mat
 5. Krtek a Panda

Nejsledovanější zahraniční filmy a seriály za rok 2021
Do pětice nejsledovanějších zahraničních filmů se dostaly hned dva, které se věnují zelenému pohádkovému „zlobrovi“ Shrekovi. Druhým nejsledovanějším filmem je hudební drama o kapele Queen a jejím výjimečném frontmanovi Freddiem Mercurym.

 1. Shrek Třetí
 2. Bohemian Rhapsody
 3. Shrek: Zvonec a konec
 4. Pobřežní hlídka
 5. Vlk z Wall Street

Pokud jde o zahraniční seriály, kromě dětských pořadů se vysoko dostal severský krimi seriál Most, ve videotéce Vodafone TV jsou k vidění všechny 4 série.

 1. Máša a medvěd
 2. Tlapky (neboli Tlapková patrola)
 3. Spongebob v kalhotách
 4. Plamínek a čtyřkoláci
 5. Most (severský krimi seriál)

Televizní vysílání živě, nebo raději ze záznamu?
Loni se výrazně rozšířila sportovní nabídka (Nejlepší fotbal světa na Vodafone TV: Přibude Liga mistrů i další prestižní přenosy) a přibyly i první kanály v nejvyšším rozlišení 4K. Komu sportovní přenos, film nebo jiný pořad v živém vysílání uteče, může sáhnout po funkci zpětného zhlédnutí. Data ukazují, že právě zpětné zhlédnutí občas využije už 60 % diváků. Přesto se stále naprostá většina televizních kanálů těší sledování v reálném čase, na záznam připadá podíl obsahu jen 20 %.

V roce 2021 se rozšířila i zmíněná videotéka, a to například o Filmbox OD, kde je několik set novějších i starších známých snímků hollywoodských studií. Obsah přibyl i v sekci videotéky věnované karlovarskému filmovému festivalu, kde je letos v plánu ještě užší spolupráce s jeho organizátory.

„I na nás loni dopadla koronavirová krize, kdy se zavřená kina a tedy žádné filmové premiéry pak promítly do absence novějších filmů na trhu. Situaci jsme ale kompenzovali třeba kvalitní, byť zatím méně známou, evropskou seriálovou produkcí. Tak se u nás můžou zákazníci podívat na skvěle hodnocený britský komediální seriál GameFace, britskou krimi Hnízdečko (The Nest), Benedicta Cumberbatcha v minisérii Patrick Melrose nebo třeba na belgický kriminální seriálový příběh Purpurové řeky,“ popisuje Veronika Lokajíčková, manažerka obsahu Vodafone TV.

„Vedle toho rozšiřujeme videotéku o skvělý obsah od lokálních distributorů, například jsme nahráli úspěšný seriál Vyšehrad nebo nové české snímky jako Poslední aristokratka a Amnestie,“ dodává.

Televize s nejširší nabídkou obsahu
Vodafone TV nabízí přes 145 televizních kanálů, už zmíněnou videotéku s tisíci tituly včetně titulů ve 4K, aplikace Netflix nebo třeba Amazon Prime Video. Loni přibyla aplikace Facebook Watch. Jde tak o televizi s nejširší nabídkou obsahu na trhu, vybere si opravdu každý člen rodiny.

Zdroj a foto: www.vodafone.cz/televize

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.