Ekologické jednorázové plenky nejsou protimluvem

Při výběru dětských plenek je důležité myslet především na pohodlí miminka. Svou roli hrají však i další faktory, jako je například cena nebo ekologická udržitelnost. V dnešní době je naštěstí možné koupit ekologické dětské plenky poměrně bez problému. Jaké patří k těm nejlepším?

Pokud pro své miminko hledáte pohodlné a současně ekologické jednorázové plenky, jasnou volbou je e-shop Bezvaplenky.cz. Právě s ním jsme dali dohromady výběr těch nejlepších plenek pro miminka i pro planetu.

Ekologické plenky pro novorozence od Moltexu
Značka Moltex se výrobě eko plenek věnuje už od roku 1961. Řadí se ke špičkám na evropském trhu, a to po všech stránkách.

Plenky od Moltexu jsou nejen ekologické, ale také hypoalergenní. Vyznačují se svou vysokou savostí, která miminko udrží v pohodlí dlouhé hodiny.

Nová řada plenek od Moltexu má oproti předchozím výrobkům přidanou bavlnu navíc, díky které se miminko bude cítit doslova „jako v bavlnce.“

Kromě toho všeho Moltex plenky vyrábí za použití 100% obnovitelné energie.

A jak jsou na tom s velikostí? Tyto ekologické plenky jsou vhodné jak pro novorozence, tak pro děti až do 25 kilo, takže pokud budou vašemu miminku vyhovovat, po dalších značkách už pátrat nemusíte.

České bio plenky Joonya
Hledáte perfektní bio plenky pro vaše miminko a raději byste sáhli po české značce?

Vaše požadavky splňují bio plenky Joonya. Jejich plenkové jádro je z chmýří dřeva, které pochází ze zodpovědně obhospodařovaných lesů, což dokazuje certifikát FSC.

Stejně jako Moltex i plenky Joonya jsou hypoalergenní. Neobsahují latex, parabeny ani jiné potenciální škodliviny. Dokonce v nich nenaleznete ani chlor či parfém.

Jak vybrat ekologické plenky?
Výběr plenek může být během na dlouhou trať, protože miminku ani ta nejlepší značka nemusí sednout. Proto je důležité nekupovat hned velkou zásobu a nejprve vyzkoušet více značek. Jen tak poznáte, které plenky jsou pravé právě pro vaše miminko.

Ve výběru vám pomůžou recenze maminek, ale vlastní zkušenosti jsou nenahraditelné.

Zjistěte o výběru plenek více v článku Jak vybrat dětské plenky.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.