Co se skrývá za vraždou exekutora?

Z mrtvého muže v drahém obleku ležícího ve vysoké trávě se vyklube exekutor Vladimír Horák. Třetí případ s názvem Spirála zavede tým vyšetřovatelů seriálu Odznak Vysočina ve složení Dana Skálová (Monika Hilmerová), Kateřina Vlčková (Simona Hába Zmrzlá), Petr Bach (Martin Hofmann), Karel Šmíd (Michal Suchánek) a Vašek Kocián (Patrik Děrgel) nejen do rodin lidí, kteří dlužili peníze, ale také třeba do nevěstince.

Mladá dívka (Andrea Daňková), která mrtvolu při procházce se psem objevila, bydlí v penzionu asi dva kilometry od místa nálezu a Skálová s Vlčkovou se nabídnou, že ji odvezou domů. To ještě netuší, že se přímo tam dostanou k první stopě – Horákově autě zaparkovaném před penzionem. Majitelka penzionu (Dana Černá) pronajímá dívkám pokoje a samozřejmě „nemá přehled o tom, kdo je navštěvuje“. I přesto odjíždějí obě kriminalistky s cenným poznatkem – Horák tam velmi často jezdil, a poslední dobou v doprovodu hezké černovlásky.

Kriminalisté se kromě této tajemné slečny zaměří i na jeho manželku (Petra Špindlerová), která přijde ohlásit manželovo zmizení, a mimo podezření nejsou ani rodiny dlužníků či bývalé milenky. Podezřelých i motivů je zkrátka celá řada. Šlo o žárlivost, pomstu, neschopnost splácet, zhrzenou lásku nebo loupežnou vraždu?

„Je pro mě fakt strašně zajímavé zjišťovat, jak to funguje. Jak se autoři scénářů rozhodují, co už má z příběhu divák vědět, a postava detektiva ještě ne anebo naopak. Kdy už detektiv ví, kdo je vrah, ale způsob vyprávění vyžaduje ještě držet napětí a divákům to nevyzradit,“ říká o svojí postavě Karla Šmída Michal Suchánek.

Na třetí epizodu ze seriálu Odznak Vysočina s názvem Spirála se mohou diváci těšit dnes ve 20:20 v TV a už nyní je ke zhlédnutí na Voyo.

Zdroj a foto: TV Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.