Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Karel Roden odhaluje dávný zločin v thrilleru Promlčeno

Filmový thriller Promlčeno, ve kterém Karel Roden v hlavní roli odhaluje dávný zločin, vstoupí do českých kin 28. dubna 2022. Snímek režiséra Roberta Sedláčka otevírá téma promlčených trestných činů, a ještě před českou premiérou získal několik ocenění na zahraničních filmových festivalech včetně ceny na festivalu New York Indenpendent Cinema Awards, kterou obdržel právě Karel Roden. V dalších rolích se představí Barbora Bočková, Igor Bareš, Vilma Cibulková, Denisa Barešová nebo Vladimír Kratina. Tvůrci představují první záběry z filmu.

Karel Roden se v roli záhadného muže Radka vrací po dvaceti letech na pár hodin do Prahy, aby zde nalezl jistou mladou ženu a vypořádal se s minulostí. V pátrání mu pomáhá rozhlasová moderátorka, která jeho příběh dostane do svého živě vysílaného pořadu. Během Radkova vyprávění je pak do pochmurného příběhu vtažena nejen ona, ale i pražská kriminálka a další aktéři dlouho zapomenutých událostí.  „Ve filmu je motiv krimi, záhada, emoce a překvapivé rozuzlení. Tedy vše, co má obsahovat dobrý thriller,“ uvádí režisér Robert Sedláček.

„Scénář jsem přečetl jedním dechem. S Robertem Sedláčkem jsme už dlouho mluvili o nějaké spolupráci a nakonec se to shodou náhod povedlo,“ říká představitel hlavní postavy Karel Roden.

Právě výkon Karla Rodena, by měl podle tvůrců být hlavní ozdobou filmu. „V mnoha momentech jde o jeho strhující one man show a ohlasy ze zahraničních festivalů tomu dávají za pravdu,“ říká producent Jiří Tuček ze společnosti DONART.

Rodenova postava se vrací k událostem dávno do minulosti a snímek tak otevírá téma promlčených zločinů. V mnoha zemích lze zločin potrestat kdykoliv, v Česku však mají jeho pachatelé šanci na takzvané promlčení a na to, že po nějaké době už za své hříchy nemohou pykat.

„Česko je jeden ze států, který má nejkratší dobu promlčení trestných činů. Po 15 nebo 30 letech (podle závažnosti) se vrah stává nevinným. Já bych třeba něco takového ani po letech nedokázal odpustit. Toto téma zachytit a umělecky zpracovat je zcela na místě,“ říká představitel jedné z hlavních postav, Igor Bareš. „Pomsta po letech ale bývá jen filmech. Buď vrátit ránu hned, nebo se naučit odpouštět,“ dodává Sedláček.

Film Promlčeno se před oficiálním uvedením u nás představil na několika filmových festivalech. Svou světovou premiéru měl na festivalu Newport Beach v Los Angeles, kam zamířilo více než 50 tisíc diváků. Na dalším festivalu v Los Angeles již získal ocenění za nejlepší film. Se stejnou cenou se vrátil také z festivalů v New Yorku, Florencii a Cannes. Z New Yorku si také Karel Roden odvezl cenu pro nejlepšího herce.

Uvedení a ceny na festivalech:
– Newport Beach festival (LA) – světová premiéra
– Silk Road Cannes Awards – nejlepší celovečerní krimi film
– International Indenpendent film Award (LA) – nejlepší celovečerní film
– Florence Film Awards – nejlepší nezávislý celovečerní film
– Oniros Film Awards (NY) – nejlepší celovečerní film
– New York Indenpendent Cinema Awards – nejlepší herec (Karel Roden)

Základní informace:
Režie: Robert Sedláček
Scénář: Robert Sedláček
Kamera: Jan Šuster
Hrají: Karel Roden, Barbora Bočková, Igor Bareš, Denisa Barešová, Vilma Cibulková, Vladimír Kratina,
Karel Jirák, Pavel Lagner, Justin Svoboda, Eva Decastelo a další.
Produkce: DONART Production s.r.o.
Distribuce: Bontonfilm

Zdroj  foto: facebook.com/Promlceno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *