Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Povinná výbava na rodinný výlet na hory

Zima je stále v plném proudu. A ačkoliv nám studený vítr a nepředvídatelné teploty mohou občas lézt krkem, při pohledu na modrou siluetu hor vyčnívající zpoza mlhy srdce zaplesá i tomu sebevětšímu odpůrci zimních radovánek. Proto neváhejte už ani na minutu a v nejbližší volný den vyrazte s rodinou na výlet. Je jedno, zda máte v plánu celodenní lyžování, výšlap po horských hřebenech nebo jen krátkou procházku zasněženým údolím – teplé a kvalitní módní kousky oceníte, ať už budete kdekoliv!

Počasí na horách je nevyzpytatelné
Šedivé město vás nudí? Vyrazte na výlet do přírody! Nezapomeňte ale, že vaše oblečení by mělo být především praktické, funkční a odolné. Přestože se zpočátku může zdát, že díky blankytně modrému nebi a slunečním paprskům vám v několika vrstvách bude teplo, opak může být pravdou. S počasím je to totiž v otevřené krajině jako na houpačce. Nikdy nevíte, zda se za půl hodiny nestrhne sněhová bouře. Pro případ nouze mějte tedy v batohu i náhradní výbavu včetně ponožek, trička nebo mikiny. S sebou si sbalte i sluneční brýle, protože sluneční záření je na horách obzvlášť zákeřné a oči před ním musíme dobře chránit.

Tipy:
Dámská mikina, Sam 73, 779 Kč
Pánská mikina. Sam 73, 779 Kč
Dámské funkční tričko, Hervis, 799 Kč
Sportovní ponožky Benger, Hervis, 399 Kč
Sluneční brýle Vogue, FOKUS optik, 1 599 Kč

Nejdůležitější roli hraje pohodlí
Ačkoliv i na horách chceme vypadat dobře, důležitější než styl ledové královny je samozřejmě funkčnost oblečení. Nezapomeňte proto na cibulové vrstvení tenčích vrstev. První vrstvu by mělo tvořit kvalitní termoprádlo. Na to patří fleecová mikina či termolegíny, které zajistí ochranu, ale hlavně odvod potu z těla, což má pozitivní dopad na náš tepelný komfort. A to nejdůležitější na závěr? Správná bunda i kalhoty z nepromokavých, větruvzdorných a prodyšných materiálů.

Tipy:
Dámská funkční souprava Tenson, Hervis, 799 Kč
Pánské kalhoty Sam 73, 779 Kč
Dámská bunda, Sam 73, 949 Kč
Dámská mikina, Sam 73, 719 Kč

Jde to i stylově
Přiznejme si ale, že my ženy máme slabost pro krásné outfity, a je úplně jedno, zda se chystáme zdolat nejvyšší vrchol České republiky nebo jen udělat pár kroků kolem Špindlerova Mlýnu. V dnešní době jdou však vkus a pohodlí hravě zkombinovat. S nadsázkou lze říct, že se právě ze zimní výbavy stává důležitá módní disciplína, ve které exceluje nejedna česká celebrita.

Navíc už dávno neplatí, že zimní oblečení nepodléhá módním trendům. Naopak! Z horských svahů se pomalu stávají přehlídková mola, kde se s každou novou sezonou outfity výrazně mění. Co vede letos? Jednoznačně osmdesátkové retro. Vedle bílé klasiky budou hrát prim především kontrastní barvy, jako je tmavě fialová, spálená oranžová, žlutá nebo modrá. Čím šílenější kombinace, tím lepší výsledek!

Tipy:
Dámský hořčicový kabát, Sam 73, 1 149 Kč
Dámská sportovní bunda, Sam 73, 949 Kč
Izolační bunda Radical Primaloft® Jacket, Hervis, 6 999 Kč
Dámská bílá bunda NORTHFINDER, Hervis, 3 899 Kč

Jak obléct zbytek výpravy?
Jedna věc je obléct na hory dospělé, ale ještě obezřetněji je třeba přistupovat k dětem. Ty totiž bílému poprašku nedokážou odolat, a tak často končí ve sněhu i dříve, než byste řekly švec. Z toho důvodu je potřeba z aktuální venkovní teploty odečíst zhruba pět až deset stupňů a podle toho je vybavit. Oblečení musí být vysoce odolné proti vlhkosti a zároveň dobře izolovat teplo. Zvláštní pozornost pak věnujte oblasti hlavy a krku, odkud tepla odchází vůbec nejvíce.

Tipy:
Chlapecká zimní bunda, Sam 73, 699 Kč
Dívčí zimní bunda, Sam 73, 699 Kč
Chlapecká mikina s kapucí, Sam 73, 424 Kč
Dětská fleecová mikina Snoxx, Hervis Sports, 699 Kč

Poslední možnost nakoupit v zimních slevách
Přestože zima ještě nepolevuje, zásoby oblečení se ve skladech rychle tenčí, a tak byste s nákupy neměly otálet.  Nejen že nyní nakoupíte za nejlepší možné ceny, ale ještě si své kousky můžete naplno užít jak na horách, tak i ve městě. Podívejte se na nabídku sítě Hervis Sports nebo Sam 73, kde na vás čeká finální výprodej se slevami až 70 %.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *