Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Film o filmu: Nový český film Stínohra režiséra Petera Bebjaka očima tvůrců

Thriller Stínohra vstoupí do kin již za měsíc, 7. dubna 2022. Stínohra je příběhem muže, který pod tíhou viny hledá odpovědi na to, kde začíná a končí spravedlnost. Zároveň je příběhem o mnoha podobách lásky, síle přátelství a ztrátách i nadějích, které si lidé v mezních situacích mohou vzájemně nabídnout.

Film podle scénáře Venduly Bradáčové natočil režisér Peter Bebjak, podepsaný pod mimořádně úspěšným seriálem České televize Devadesátky. Hlavní role ve filmu vytvářejí  Milan Ondrík, Hynek Čermák, dále Vladimír Javorský, Kristýna Frejová nebo dva nové herecké objevy: Leona Skleničková a Jan Jankovský.

„Téma filmu je něco, co funguje po staletí, je nám dané, je to věčný způsob hledání toho, jak potrestat zlo,“ říká režisér Peter Bebjak.

„Pro mě je hlavním tématem toho filmu odpuštění a věřím, že bude i nejčitelnějším, protože odpuštění je v dnešní době velmi důležité téma,“ říká  herec Hynek Čermák. „S Peterem Bebjakem budu klidně točit jakýkoliv další film. Mně se moc nestává, že bych se těšil na plac, ale tady to byla naprostá pohoda,“ přiznává jeden z nejobsazovanějších českých herců Hynek Čermák.

„Ten scénáře je zajímavý a je o otázkách, které je třeba řešit,“ říká představitel vyšetřovatele Vladimír Javorský a přiznává, že režisér Peter Bebjak mu svým přístupem  připomíná českou režisérskou legendu Karla Kachyňu.

Producent: Jan & Vendula Bradáčovi, Hangar Films
Koproducent a výroba filmu: Matěj Chlupáček & Maja Hamplová, Barletta
Koproducent (Slovensko): Rasťo Šesták & Peter Bebjak, D.N.A. Production
Koproducenti: Česká televize, innogy, Xpoint, Rozhlas a televízia Slovenska – RTVS

Foto: Hangar Films/Julie Vrabelová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *