Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

MódaZe života

Fashion Aréna podporuje humanitární sbírkou maminky a děti z Ukrajiny

Pražské outletové centrum Fashion Arena Prague Outlet se připojilo k vlně podpory ukrajinských maminek s dětmi, které hledají azyl v ČR. Sbírku humanitární pomoci ohlásilo v pondělí 7. března. Jako speciální sběrné místo byl vyčleněn jeden z obchodů na venkovní pasáži centra. Provoz personálně obstarávají dobrovolníci z řad zaměstnanců.

Stejně jako řada dalších českých institucí a firem, rozhodlo se i nejnavštěvovanější pražské outletové centrum podpořit sbírku ve prospěch obyvatel Ukrajiny, kteří byli nuceni opustit v posledních dnech svůj domov. Vyčlenilo k tomu jednu ze svých prodejen a k zapojení do sbírky vyzývá nejen své zákazníky ale i všechny prodejny. Veškeré nashromážděné dary budou dopraveny skrze odpovědné zástupce koordinačních jednotek a jednotek Integrovaného záchranného systému přímo do center pomoci v Praze a Středočeském kraji. Prodejna byla označena barvami ukrajinské vlajky a zákazníci do ní mohou hmotně přispívat v běžných otevíracích hodinách centra.

Lidé mohou touto cestou darovat především dětské oblečení a výbavičky pro miminka, oblečení pro těhotné, léky pro děti, dětské příkrmy, pleny, hygienické potřeby nebo menší hračky jako omalovánky a pastelky. „Do pomoci se spontánně zapojili dobrovolníci z managementu našeho centra, ale také z řad zaměstnanců našich obchodů. Přihlásilo se i několik ukrajinských kolegyň, které se nabídly jako dobrovolnice do naší charitativní jednotky,“ popisuje vlnu solidarity ředitelka centra Lenka Čapková. „Jeden z našich kolegů už ve svém domě ubytoval ukrajinskou matku se dvěma dětmi. Pomáhá při vyjednávání s úřady a současně by matce rád pomohl nalézt práci. Další kolega pronajal ukrajinským uprchlíkům bezplatně svůj volný byt.“

Některé značky, které mají ve Fashion Aréně své prodejny, zareagovaly na výzvu velmi rychle a už druhý den po zahájení sbírky přispěchaly s první materiální pomocí. Deset krabic zcela nového zboží darovala například oděvní módní značka LiuJo. S pomocí se ale přidávají i další obchody.

Foto: archiv Fashion Arena Prague Outlet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *