Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Probuďte svůj organismus pomocí silného spojení ostropestřce mariánského a houby reishi

Jaro je období regenerace a znovu nastartování organismu po dlouhém zimním období. Je běžné, že nás přepadne jarní únava a nejraději bychom ráno nevylezli z postele. Jak se proti tomuto obrnit a přemoci úpornou znavenost po náročné zimě? Využijte dary přírody a vyzkoušejte jedinečnou kombinaci ostropestřce mariánského s houbou reishi. Přivítejte jaro odpočatí a regenerovaní.

Seznamte se se zázračným bodlákem
Ostropestřec mariánský je známý pod lidovým názvem bodlák je to jednoletá až dvouletá rostlina dorůstající do výšky 60 a 150 cm. Nejedná se však o běžný plevel, byť na něj narážíme na procházkách přírodou téměř všude, ale skrývá v sobě zdraví prospěšné látky. V čem může ostropestřec podpořit náš organismus? Zejména je to specialista na podporu fungování jater a trávení, patří mezi bylinky se silným pročišťovacím efektem. Blahodárné účinky má také na žlučník. Za pozitivními schopnostmi ostropestřce stojí silný antioxidant silymarin, který pomáhá při podpoře naší imunity. Také příznivě ovlivňuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Ostropestřec mariánský je skvělý pomocník při detoxikačních kúrách, pro které je jarní období jako stvořené. Extrakt z této rostliny oceníte také v případě, že máte za sebou noc plnou alkoholu a nekvalitního spánku. Nejvíce účinných látek je v semenech a nejlépe jsou vstřebatelné ve formě kapslí.

Netradiční a blahodárná houba reishi
Lesklokorka lesklá, známá často pod čínským jménem Ling Zhi nebo japonským reishi, patří do skupiny chorošovitých hub. Plodnice jsou jednoleté, v mládí lesklé, díky čemuž získala houba i své české jméno. U nás se příliš nevyskytuje, neboť roste převážně v teplomilných oblastech, její plodnice jsou nejedlé. Houba reishi je ceněna pro pestrý obsah léčivých substancí. V Asii se používá již 4 000 let, patří mezi nejvýznamnější léčivé houby. Plodnice obsahují především glukany, redukující cukry, aminokyseliny, steroidy, lipidy, triterpenoidy, kumarin, glukosidy, kyseliny palmitovou a stearovou, ergosterol a β-sitosterol. Další významnou skupinou léčivých látek jsou triterpenoidy a reishi je zatím jediná léčivá houba, u které byly zjištěny v tak vysokém množství. Triterpenoidy působí protizánětlivě a nemají vedlejší účinky jako často používané protizánětlivé látky hormonální povahy – kortikoidy. Reishi patří mezi produkty obsahující nejvíce organického germania, který zvyšuje příjem kyslíku krví až 1,5x. Extrakty z plodnic působí antibakteriálně. Konzumace reishi je vhodným prostředkem při vysokém krevním tlaku, snižuje hladinu cholesterolu, je prevencí vůči vzniku trombózy a rozpouští krevní sraženiny. Reishi také urychluje metabolismus jater a zbavuje je rychleji toxických látek, proto vhodně doplňuje ostropestřec mariánský.

Obě suroviny najdete v lékárnách samostatně i společně v kapslích od kvalitních výrobců.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *