Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Na kávu do Vietnamu? Na Nové Město v Praze to bude rychlejší!

Nová kavárna Spectre, kterou založil Christian Chu, kterého jisto-jistě znáte jako geniálního šéfkuchaře z Levitate a jeho tři vietnamští přátelé. Myšlenkou bylo vytvořit tento prostor i jako jejich osobní vzpomínku na Vietnam, kde se všichni narodili. A povedlo se!

Jakmile do kavárny vstoupíte, zahalí Vás pocit štěstí, vše je totiž oblečené do nádherné červené barvy, která je ve Vietnamu považována za barvu štěstí. Všude visí barevné lampiony a papírové květy, takže se vzápětí přesunete na dechberoucí návštěvu vietnamského městečka Hoi An, které je proslulé výrobou lampionu štěstí nebo rovnou na oslavu nového Lunárního roku! Christian a jeho přátelé totiž věří, že každý den je Nový rok. Zkrátka doopravdy rovnou z Nového Města v Praze vstoupíte do vzdáleného, asijského světa. Těšíte se na zážitky?

A že jich bude dostatek! Vstupem do Spectre začíná vaše cesta po Vietnamu. První zastávkou je typická vietnamská káva, pečlivě vybraná ve Vietnamu a pražená u nás, v České republice. Ve Vietnamu platí, že káva není jen každodenní zvyk, ale i umění, jak s oblibou říká David Duc Vu, spolumajitel a barista. Latte art, který uvidíte zde jste jisto jistě ještě nikde jinde neviděli!

Další zastávkou je asijské street food menu pod taktovkou Christiana Chu. Ochutnat můžete sendviče, rýžové bowl, typický ramen nebo salát s mořskými řasy. Vše je jednoduché, plné asijských chutí a vizuálně barevné. Zkrátka si zde budete užívat všemi smysly.

A pokud stále ještě nemáte dost a chcete si nadále vychutnávat tuto neskutečnou atmosféru, zastavit se můžete na baru, kde najdete široký výběr vín a destilátů.

Spectre je místo s nádechem Vietnamem, nádherným a v Česku jedinečným designem, ze kterého můžete čerpat inspiraci, potkávat se zde přáteli u kávy, zaskočit si s na jednoduché asijské street food anebo na skleničku.

Kavárna Spectre, U Půjčovny 6, Nové Město, Praha.

Zdroj a foto: www.thespectre.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *