Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Herec Jan Jankovský ve filmu Stínohra: Hrdina, co má problémy s pervitinem a vlastní blbostí

Herec Jan Jankovský patří k filmovým objevům loňského roku. Za roli v e filmu Jana Prušinovského Chyby byl nominován na Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Zanedlouho jej diváci budou moci vidět v novém snímku Petera Bejbaka Stínohra, který přijde do kin 7. dubna.

Již v několika televizních seriálech ztvárnil postavy, které se pohybují za hranicí zákona a v roli Roberta Stránského ze Stínohry aspiruje na jednoho z nevýraznějších záporáků českého filmu.

„Bertík Stránský má problémy s pervitinem a vlastní blbostí a přepnutím v hlavě se dostane do velkých problémů. Udělá naprostý nonsens a dostane se do kriminálu. Je to idiot…,“ tvrdí o hrdinovi s nadhledem Jan Jankovský a přidává osobní zkušenost. „Nemyslím, že by to byl prvoplánový hajzl… já jsem taky vyrůstal na sídlišti a vím, jak ta komunita dokáže lidi formovat.

Za důležitou zkušenost považuje herec spolupráci s režisérem Peterem Bebjakem.

„Líbil se mi scénář a dělat s Petrem Bebjakem byla rozhodně lákavá nabídka. A byl bych, myslím, hloupý, kdybych ji nevyužil.  Mám strašný štěstí na režiséry a mám štěstí na lidi. Když na place není pohoda, to se pak okamžitě kousnu, a naopak začnu dělat víc chyb. I když mi neustále Peter říkal: No tak, však hráš tak trhaně… nebo: To je jediné toto, čo vieš …? tak to byla legrace. Takové štengrovačky mě naopak strašně nabíjejí…“ směje se Jan Jankovský.

Producent: Jan & Vendula Bradáčovi, Hangar Films
Koproducent a výroba filmu: Matěj Chlupáček & Maja Hamplová, Barletta
Koproducent (Slovensko): Rasťo Šesták & Peter Bebjak, D.N.A. Production
Koproducenti: Česká televize, innogy, Xpoint, Rozhlas a televízia Slovenska – RTVS

Film finančně podpořil Audiovizuální fond Slovenské republiky
Reklamní partner: CineStar
Distributor v kinech ČR: FALCON a.s.
Distributor v kinech SR: Continental Film

Zdroj a foto: Falcon film

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *