Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Jaro na Valašsku: wellness, cvičení, golf i kurzy vaření a pečení!  

Potřebujete po zimě dobít energii, dát si třeba i malinko do těla a hlavně se chcete naučit něco nového? Ve Velkých Karlovicích na Valašsku pořádají wellness víkend s názvem Valašský víceboj, vyhlášené saunové rituály, nejrůznější zážitkové kurzy vaření a pečení valašských i jiných dobrot či zábavný program nazvaný Golf pro každého!

Wellness víkend pro všechny aneb Valašský víceboj
O prodlouženém víkendu 8. až 10. dubna na vás ve Wellness hotelu Horal ve Velkých Karlovicích čeká spousta příjemných lekcí cvičení, relaxace, a především zábava v krásné přírodě Beskyd. Body work, CrossFit Tabata, Roller Fyzio, Port de Bras, Fit Box, Fit Ball, DrumsToFit, Pilates Over ball, spinning, jóga, dance aerobik – všechny tyto lekce můžete vyzkoušet pod dohledem zkušených instruktorů. Kromě toho na vás čeká Ranní pozdrav slunci, Spinning show, diagnostika složení lidského těla InBody, máte neomezený vstup do Wellness Horal s termálními bazény, saunovým světem a kardio fitness, užijete si relaxační masáž nebo obličejové ošetření dle vlastního výběru a mnohé další.

Saunové rituály pro zdraví i duševní pohodu
Do Wellness hotelu Horal se ovšem můžete kdykoliv vydat za vyhlášenými saunovými rituály. Pomohou vám udržet si dobrou kondici, podpořit imunitu, zpestří pobyt v sauně a zvýší jeho efekt. A mají tady dokonce unikátní rituály, při nichž se používá i med a slivovice!

„Oproti klasickému saunování, je „divadlo v sauně“ (jak se také rituálům přezdívá) mnohem zábavnější a přináší větší efekt. Saunér polévá horké kameny vonnými esencemi a následně víří vzduch ručníky a prapory pro intenzivnější pocit horka a lepší pocení, nejčastěji ve třech kolech. Různé techniky točení a mávání ručníkem jsou nejen efektní, ale především umožňují tvořit takzvaný parní náraz a směřovat horký vzduch přímo na těla hostů. Součástí saunových rituálů je také reprodukovaná hudba nebo světelné efekty,“ přibližuje průběh saunových rituálů Jiří Malina, šéfsaunér relaxačních center Wellness Horal ve Velkých Karlovicích.

Po prvním „zahřívacím“ kole saunér rozdá účastníkům rituálu tělový peeling pro potírání těla. „Pro tyto účely využíváme běžně dostupné suroviny – med, jogurt, kávu, sůl… A máme i jednu vlastní specialitu – valašský rituál, při němž je součástí vonné esence slivovice a tělový peeling tvoří med s jalovcem, tedy tradiční regionální suroviny,“ upřesňuje Jiří Malina.

Blaho tímto ovšem nekončí. Ve Wellness Horal na vás čeká trojice krytých termálních bazénů se slanou vodou, vyhřívaných až na 28 °C, plavecký, dětský a zábavně relaxační bazén s jeskyní, divokou řekou, hydromasážními lavicemi, tryskami a bubblery a wellness svět se saunami, párou, tepidariem, venkovním i vnitřním whirlpoolem i s bohatou nabídkou exotických masáží.

Objevte půvab golfu i krásy Valašska
Pokud si chcete vyzkoušet golf zábavnou formou, jste na správném místě. V programu Golf pro každého vás čeká procházka po golfovém hřišti, kde si vyzkoušíte s instruktorem hru na jamku i odpaly. Nepotřebujete zelenou kartu, lekci můžete absolvovat v páru nebo i s celou rodinou včetně dětí, protože probíhá zábavnou, nenásilnou formou. A zahrát si na devítijamkovém Golfovém hřišti Horal uprostřed neporušené přírody s kouzelnou kulisou valašských dřevěnic a lesů kolem malebného údolí Léskové, kousek od hranic se Slovenskem, je skutečně nezapomenutelný zážitek.

Kochat se krásnou přírodou ovšem můžete i na procházce – jen tak, nebo vybaveni holemi na nordic walking, které si hosté ubytovaní v hotelu Horal mohou bezplatně vypůjčit na recepci. K nimž dostanou i mapku turistických okruhů, které měří od 2,5 do 12 km, takže vám i při pomalejším tempu chůze nezaberou více než půl dne. Na ty kratší můžete vyrazit třeba i s kočárkem, trasy jsou vhodné i pro terénní běžce nebo cyklisty.

Kurzy pečení pizzy, mazanců i vánoček
Na jaře ve Velkých Karlovicích pořádají kurzy vaření a pečení všech možných (nejen) velikonočních dobrot! Výbornou domácí pizzu vás naučí péct v Bistru Razula, kde si pod vedením šéfkuchaře Josefa Tydlačky vyzkoušíte vše od chystání těsta až po práci s ním včetně nahazování, ale i přípravu vlastního rajčatového základu. Ozdobit si ji budete moci surovinami dle vlastní chuti. Kurz je určen pro všechny zájemce z řad dospělých i dětí starších 4 let. Kromě nových zážitků a dovedností si z kurzu odnesete také vlastnoručně vyrobenou pizzu, certifikát o přijetí do cechu pekařského a spoustu zábavy.

Tip: A když už ve Velkých Karlovicích budete, můžete se vydat i na kurz pečení mazanců a vánoček! Pavla Stoklasová, pekařka a cukrářka Resortu Valachy, se s vámi 15. dubna v Hotelu Galik podělí o své recepty, naučí vás správně zpracovat těsto i zaplést vánočku.

Zdroj a foto: www.valachy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *