Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZábava

Kuchaři z MasterChef Česko budou o víkendu vařit v Brně. Pomohou tak zajistit bydlení lidem s autismem

Brněnský Björnsonův sad se v sobotu 2. dubna rozvoní. Hostit bude benefiční food festival Vařím pro dobrou věc. Při příležitosti Světového dne porozumění autismu připraví ti nejlepší amatérští kuchaři Česka své oblíbené pokrmy. Lidé ochutnají tradiční českou kuchyni, mexické speciality, krkonošské pochoutky nebo pivní speciál. Výtěžek z akce půjde na realizaci Nového domova pro dospělé s poruchou autistického spektra.

Návštěvníci, kteří si na benefičním food festivalu zakoupí jakýkoliv pokrm, přispějí na vytvoření Nového domova pro dospělé s autismem. Jedná se o komunitní sociální pobytové služby, které pomohou svým obyvatelům žít život co nejvíce podobný tomu běžnému. Lidé s poruchou autistického spektra se díky této službě mohou co nejsamostatněji starat o svou domácnost. Zároveň mají možnost plánovat si a řídit svůj život na základě svobodných rozhodnutí.

Festival vzniká pod záštitou neziskové organizace Tady to mám rád, ve spolupráci s organizací Paspoint a kavárnou Piknik box. „Naším společným cílem je zlepšení kvality života lidí s autismem a jejich rodin. Věříme, že právě pomocí osvěty vytváříme přátelské prostředí, které umožní rozvoj sociálních služeb pro lidi s poruchou autistického spektra,“ uvádí organizátorka akce Martina Lintnerová.

Lidé, kteří na akci dorazí, zažijí kulinářský zážitek. Na vlastní oči uvidí, jak připravují jídlo účastníci soutěže MasterChef Česko. „Návštěvníci ochutnají jídla, která na místě připraví Evi Tomečková a Pepa Nemrava s jejich tradiční českou kuchyní v moderním pojetí. Petra Vindyšová a Petr Smazal přichystají mexické speciality a u Mariana Maroše Báchora budou k ochutnání tradiční krkonošské speciality. Vašek Štursa pro festival uvaří skvělý pivní speciál Tuxedo,“ popisuje Martina Lintnerová.

Záměrem pořadatelů je atraktivním způsobem informovat veřejnost o problematice poruch autistického spektra a upozornit na nedostatečnou kapacitu sociálních služeb pro lidi s autismem. „V současné době žije v České republice okolo 150 000 lidí s autismem. Bydlení je ale dostupné jen pro necelých osm set z nich, přičemž pro dospělé není zajištěné vůbec,“ upozorňuje Martina Lintnerová. Kromě cooking shows a ochutnávek jídel místních foodblogerů a finalistů soutěže MasterChef tak návštěvníci uvidí prezentaci práce lidí s autismem v rámci sociální rehabilitace nebo vizuálního průvodce životem člověka s poruchou autistického spektra v podobě grafických prvků.

Chybět nebude ani živá hudba, soutěže a speciality brněnských podniků, jako jsou Element či catering Lidi z Baru Úplně všude. Se sladkými pochutinami přijede Kobliha Brno nebo Makronky od Hanky a mnoho dalších. Vstup na sobotní food festival, který se uskuteční od jedenácti hodin dopoledne a bude trvat až do osmnácté hodiny, je zcela zdarma. Najíst se a podpořit dobrou věc tak může přijít úplně kdokoliv, s sebou si stačí vzít deku na piknik a příbory.

Foto: Vařím pro dobrou věc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *