Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Prima uvede 17. dubna v televizní premiéře film Gump – pes, který naučil lidi žít

Na neděli 17. dubna ve 20.15 chystá televize Prima pro své příznivce mimořádnou podívanou. Jde o televizní premiéru rodinného filmu Gump – pes, který naučil lidi žít od režiséra F. A. Brabce. Snímek o výjimečné psí lásce dojme u televizních obrazovek malé i velké diváky. Vznikl na základě stejnojmenné knižní předlohy Filipa Rožka, která se s více než 140 000 prodanými výtisky během jednoho roku stala nejprodávanější knihou v ČR a získala i ocenění čtenářů Magnesia Litera. Film, který je spontánně a pravdivě zahraný pejsky z útulků nebo množíren, z nichž má většina za sebou velmi pohnutý příběh, se těší hvězdnému hereckému obsazení. V hlavních rolích se představí Bolek Polívka, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Karel Roden, Richard Krajčo a Jana Plodková. Před kamerou se objeví i známý kněz Zbigniew Czendlik.

„Náš příběh vyprávíme jinak. Mnoho záběrů pojímáme z pohledu psa. Bude to, myslím, nevšední zážitek. Příběh viděný psíma očima. Diváci si tak se čtyřnohým hrdinou mohou vše projít a prožít si, jak se cítí,“ uvedl režisér filmu F. A. Brabec.

Film má podtitul Příběh psí pravdy, naděje a lásky. Hlavní hrdina o sobě říká: „Jsem Gump a byl jsem toulavej pes…On vlastně každý pes je v sobě tak trochu toulavý – do té doby, než najde své štěstí. A to najde jenom s člověkem. Tenhle film vám otevře oči, protože co člověk v psím srdci zničí, to může zase jen člověk uzdravit.“

„Říká se, že bychom neměli zvířata zlidšťovat, ale ona jsou mnohem inteligentnější. Mají mnohem jemnější a složitější vnitřní život, než si myslíme. My to víme, ale většinou se podle toho nechováme,“ uvedl herecký představitel hlavní role Bolek Polívka„Zvířata mají mnohé vlastnosti, kterými nás překonávají. Toto je film, který by to měl zdůraznit, upozornit nás na to a zavazovat nás k jistému druhu jemnějšího chování vůči nim,“ dodal.

Audioknihu se stejným názvem namluvil Ivan Trojan. A režisér filmu to okomentoval slovy, že dal Gumpovi duši. Ústřední song snímku s názvem Vítr do plachet složil a nazpíval Marek Ztracený„Když se objevila tahle nabídka, nevěděl jsem, o co se jedná. Pak jsem si ale poslechl audioknihu, a to mě přesvědčilo. Chvíli jsem se smál, chvíli byl dojatý, ten příběh se mnou hýbal, věděl jsem, že tohle se bude skládat samo,“ vysvětlil muzikant, kterému prý složení písničky trvalo dvanáct minut.

„Pes není věc nebo hračka pro naše rozmary, je to právoplatný člen rodiny a měli bychom se k němu tak chovat. A věřím, že právě film o Gumpovi nám ukáže, jak silný vztah mezi zvířetem a člověkem může být a je,“ dodala představitelka další z hlavních rolí Jana Plodková.

Autor knižní předlohy, Filip Rožek, v roce 2016 spoluzaložil organizaci Se psem mě baví svět, která pomáhá týraným a opuštěným psům najít štěstí. Projekt Gump vznikl na základě příběhů psů z této organizace.

Gump – pes, který naučil lidi žít na Primě 17. dubna ve 20.15!

O filmu:
Příběh psí pravdy, naděje a lásky. „Jsem Gump a byl jsem toulavej pes…“
On vlastně každý pes je v sobě tak trochu toulavý do té doby, než najde své štěstí. A to štěstí pes najde jenom s člověkem. Můj příběh je o hledání psího štěstí a také o překážkách a pastech na cestě k tomu správnému člověku. Je o síle a nezlomnosti, která se ukrývá v každém psovi. Ano, i v tom vašem, ve vaší čivavě, která na vás čeká celý den, než přijdete z práce. I v tom buldokovi, který se za vámi šine a sotva popadá dech. Dám svoji duši za to, že kdyby vám někdo na tomhle světě chtěl ublížit, tak pak teprve poznáte, jak silné má váš pes srdce a co jeho láska k vám znamená. Tenhle film vám také otevře oči, protože co člověk v psím srdci zničí, to může zase jen člověk uzdravit.

Rodinný film režiséra F. A. Brabce je o světě viděném očima toulavého psa Gumpa. O světě, o kterém mnoho z nás moc neví. O tom, jak nás vidí zvířata a jak je ten náš svět pro ně důležitý. Ten svět, který jim dává domov, sílu, naději, ale také bolest. Dobrodružný příběh skutečných psích hrdinů a lidí kolem nich.

V lidských rolích se představí Bolek Polívka, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Karel Roden, Jana Plodková, Richard Krajčo, Patricie Pagáčová, Marek Taclík, Zbigniew Czendlik, Hana Holišová, Olga Lounová, Karin Krajčo Babinská, Nela Boudová, Anna Šulcová, Natálie Rožková, Karel Sivák, Karlos Vémola, Zdeněk Dušek a další.

Zajímavosti:

  • Ve scénách u třetí rodiny, kde Gumpa majitel (Marek Taclík) uváže na zahradě na řetěz, je v pozadí celou dobu vidět hora Říp.
  • Gump měl ve filmu šest majitelů.
  • Představitelem štěněcího Gumpa byl ve filmu pes plemene Jack Russell teriér. Byl z chovné stanice s průkazem původu a shodou okolností se jmenoval také Gump. Představitelem dospělého psa Gumpa byl ve filmu samotný pes Gump autora předlohy Filipa Rožka.
  • Ústřední píseň filmu „Vítr do plachet“ složil a nazpíval Marek Ztracený.
  • Představitelka Káti, Patricie Pagáčová, má doma dva pejsky z útulku. V roce 2014 adoptovala fenku Jackie, o necelých pět let později do rodiny přibyl pejsek Čolek.
  • Několik scén se odehrávalo i v psím útulku Bouchalka nedaleko Kladna. Odtud pochází Toby, jeden z pejsků, kteří ve filmu hrají. Hned po natáčení si Tobyho adoptovala jedna rodina a stal se z něj spokojený pejsek, který prožil krásný psí život.
  • „Jsem přesvědčený, že takový film tady ještě nebyl. Jak svojí výtvarností, tak pravdou těch příběhů, které jsou natočené s pejsky, kteří si něco podobného zažili ve svém reálném životě. My jsme nechtěli, aby v rámci natáčení byli jakkoli připravovaní nebo cvičení, ale aby to zahráli tak, jak sami tu situaci cítí. Celý film v rámci tohoto vyšel maximálně a bude podle mne ojedinělý a výjimečný svojí pravdou,“ řekl o filmu F. A. Brabec.
  • Film byl natočen podle stejnojmenné knihy od Filipa Rožka, která byla vydaná v roce 2019.
  • Psi jsou vesměs z útulků, nemají žádný výcvik. Několik z nich našlo nový domov u členů štábu, včetně rodiny F. A. Brabce.

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *