Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZábava🐣 Velikonoce

Velikonoce v České televizi přinesou tradice, pohádky i čokoládové kuře

Velikonoce v České televizi budou tradičně patřit především dětem. Během svátků nabídne ČT1 koncert na podporu charitativní sbírky Pomozte dětem, letos s podtitulem Kuře v čokoládě, a oblíbené pohádky Tajemství staré bambitky a Byl jednou jeden král. Těm nejmenším bude vysílat Déčko, které mimo jiné na svém webu připravilo hon za velikonočním pokladem. Česká televize nabídne program i pro dospělé. Ti se mohou těšit na premiérové díly soutěže Peče celá země nebo seriál Ultimátum s Jánem Koleníkem v hlavní roli.

Velikonoce na ČT2
Na Velký pátek bude na Dvojce hodinu před polednem přenášena tradiční Velkopáteční bohoslužba. Tentokrát z Farního sboru Českobratrské církve evangelické v Mělníku. V šest večer nabídne rovněž ČT2 díl z dokumentárního cyklu BBC Rozluštěné poklady, zaměřený na Záhadu ukřižování. Na den vzkříšení pak bude uvedena jak Velikonoční bohoslužba z chrámu svatého Tomáše v Brně, tak i Urbi et Orbi, kde pět minut před polednem požehná lidem papež František. Odpoledne předá divákům svoji zkušenost z pouti do Santiaga de Compostela dokumentární film Každý krok se počítá. Velikonoční pondělí bude patřit ve 21:50 hodin premiéře filmu Máří Magdaléna s Rooney Mara v hlavní roli.

ČT art nabídne premiéru diskutovaného snímku Služebníci
O velikonočních svátcích na programu ČT art diváci uvidí například grand opéru Giuseppe Verdiho Sicilské nešpory v záznamu z římské Opery.  Také dojde na televizní premiéru půlhodinového pořadu Obraz Doriana Graye s choreografií bratří Bubeníčků. Velikonoční pondělí pak představí divákům koncert ze Smetanovy síně Obecního domu v Praze u příležitosti šedesátých narozenin Jaroslava Svěceného a slovenský koprodukční snímek podle skutečné události roku 1980 nazvaný Služebníci. Černobílé drama Ivana Ostrochovského vypráví příběh kněžského semináře, který je vystaven silnému vlivu komunistické strany a každý seminarista na fakultě se tak musí rozhodovat, zda kolaborovat, či si zachovat svou víru.

Děti se mohou vydat na cestu do pravěku nebo najít velikonoční poklad
Déčko si pro své malé diváky připravilo animované filmy V husí kůžiZaječí škola – strážci zlatého vejce, Josef – král snů a Za plotem. Vysílat také začne premiérové díly loutkového večerníčku Chaloupka na vršku o malé vesničce z dávných časů. A i dospělí se rádi vrátí do minulosti ve filmu Karla Zemana Cesta do pravěku.

Velikonoce bude slavit i web Déčka. Děti i jejich rodiče se tak mohou vydat na hon za velikonočním pokladem. „Přenesou se do lesa. Na první pohled vypadá zcela obyčejně, vše je ale jinak, než se zdá. Pokud se jim podaří najít devět předmětů spojených s Velikonoci, které jednotlivé postavy ztratily, odhalí jim svou pravou pohádkovou tvář a otevře se jim jeskyně s pokladem,“ popisuje kreativní producentka Centra dramaturgie nových médií Štěpánka Sunková a pokračujeV lese se také skrývají nové déčkové hry, které si děti mohou zahrát a něco se tak i naučit – například adventura k pořadu Tajemství pana M. je seznámí se zakladatelem genetiky – J. G. Mendelem nebo postřehová hra k pořadu Kosmix. Hry jsou již tradičně soutěžní a děti v nich mají šanci vyhrát oblíbené kvarteto s ovečkami.“

Kromě her mohou děti na portálu Déčka zhlédnout oblíbené pohádky nebo pomocí interaktivního návodu vytvořit předměty s velikonoční tematikou. Odpovědi na otázky k tradicím, jako proč se plete pomlázka nebo důvod, proč se malují vejce, se děti mohou dozvědět ve Velikonočním tradičníku, který obsahuje ilustrace Lucie Lomové. Ve Velikonoční galerii si pak mohou prohlédnout slavné obrazy s duchovní tematikou, Velikonoční příběh zase vysvětluje křesťanské pozadí oslav tohoto svátku.

Foto: archiv Česká televize

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *