Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Nečekej, až se z tebe stane hvězda! Kolekce WALK OF FAME modního domu VANDA JANDA reflektuje TAJNÉ SNY ŽEN

Inspiruje se životem hollywoodských hvězd, které během natáčecího dne prožijí život rockové hvězdy, nevěsty v její osudový den, nebo nadpozemské bytosti. Tento zážitek chce Vanda zprostředkovat i svým klientkám. Od zítřka můžete jít nakoupit v mini verzi svatebních šatů.

VANDA JANDA i tentokrát pracuje s výraznými siluetami a věnuje se vysoké krejčovině. Kolekce Walk of Fame je zase o krok dále, co se týká zpracování, a to hlavně díky řemeslným pracím na jednotlivých elementech oděvů. Jedná se konkrétně o zdobení pštrosím peřím, ruční výrobu paličkované krajky, výšivku skleněnými korálky nebo štrasem. Právě kvůli detailním ručním pracím tvorba kolekce trvala déle než šest měsíců. Na výrobě paličkované krajky ve tvaru hvězd pracovala Vandina maminka.

„Vznik kolekce jsem konzultovala s celou rodinou. Dostali jsme se k motivu hvězdy, což je velmi profláknutý motiv, a řešili jsme, jak jej uchopit jinak. Zjišťovali jsme hvězdné konstelace dle narození žen, které pro mě něco znamenají – ať už v set-upu Hollywoodu, který prezentujeme, nebo v rámci jednotlivců, kteří jsou důležití pro mě jako osobu.”

Motiv hvězdy se na oděvech objevuje v různých rovinách. I její jednoduchý tvar byl zpracován různými tradičními technikami, některé z nich jsou už téměř zapomenuté. Vanda pracovala se svými grafičkami tak, aby výsledek oslovil i mladší generace.

Kolekce je vytvořená ze stoprocentního hedvábí, kašmíru a vlny. Kvalitní tyl, který zachovává pevnost, dopomáhá vytvořit efektivní přeexponované siluety, které jsou pro Vandinu práci typické. Promítají se v ní tvary oděvů, které se tradičně vážou k důležitým životním událostem. Většina looků je mini verzemi ikonických siluet VANDA JANDA soustředěných na horní část těla, také proto, aby ponechaly prostor obuvi.

„Osobně si dávám na botách záležet. Většinou nejdřív vím, jaké boty si chci vzít, teprve potom vymýšlím, co k tomu obléci. Obuv definuje ráz celého modelu. V kolekci jsem volila délky modelů tak, aby byly boty viditelné. I celý set-up přehlídky bude nutit oko diváka směřovat k podlaze, která bude z celého setu nejvýraznější.”

Přehlídka nejnovější Vandiny kolekce se uskutečnila za podpory značky Jenny Fairy, která je součástí mezinárodní módní skupiny CCC. Oblíbená módní značka Jenny Fairy nabízí dámskou obuv nejrůznějších stylů pro všechny příležitosti. V její nabídce najdete pravidelné sezónní kolekce i trendy kapsule. Precizně zpracované a pohodlné boty můžete doplnit dalšími stylovými doplňky stejné značky.

Do první řady přehlídky Vanda Janda x Jenny Fairy usedla česká topmodelka Daniela Peštová, zpěvačka Zea a Sharlotta, Alex Sedláčková a Valerie Sedlačková, Natálie Kotkova a zahraniční influencerky Adel Keller, Madalina Merca, Maria Vigheciu a Kornelia Groworek  se kterými CCC a Jenny Fairy dlouhodobě spolupracují.

Zdroj a foto: Vanda Janda, Jenny Fairy, CCC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *