Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Google slaví Den Země. Čeští uživatelé Map Google se začínají zajímat o udržitelnost

Mezi českými uživateli Map Google roste zájem o udržitelnost. Ukazují to nejnovější data, která Google zveřejnil u příležitosti letošního Dne Země. Češi například výrazně častěji než před rokem vyhledávali nabíjecí stanice pro elektromobily, sběrné dvory nebo třeba místa pro pobyt v přírodě. Česko navíc podle údajů z Map Google patří mezi země s největším počtem turistických oblastí na obyvatele a místní pohoří jsou častěji hodnocená než například Švýcarské Alpy.

Zájem o elektromobilitu v České republice podle údajů z Map Google roste. V meziročním srovnání vyhledávali lidé nabíjecí stanice pro elektromobily pětkrát častěji než o rok dříve. Vzrostlo i vyhledávání sběrných dvorů a kontejnerů na tříděný odpad. V březnu 2022 byla poptávka po těchto službách na Mapách více než dvojnásobná oproti stejnému období loňského roku.

Čerstvé lokální potraviny z farmářských trhů – kde jsou nejlepší?
Češi také rádi navštěvují místní farmářské trhy. Z jejich hodnocení na Mapách Google sestavila společnost žebříček těch, které uživatelé v Česku hodnotili nejlépe. Na pomyslném prvním místě se umístil Zeleninový trh v Českých Budějovicích.

Nejlépe hodnocené farmářské trhy v Mapách Google v České republice:

 1. Zeleninový trh (České Budějovice, ČR)
 2. Farmářské trhy na Kulaťáku (Praha, ČR)
 3. Farmářské tržiště Náplavka (Praha, ČR)
 4. Zelný trh (Brno, ČR)
 5. Farmářský trh Heřmaňák (Praha, ČR)

Den Země můžete oslavit procházkou – tady jsou nejoblíbenější místa podle Čechů
Češi stále holdují lokální turistice a velmi rádi své výlety na Mapách Google hodnotí. V březnu 2022 vyhledávání turistických oblastí v Mapách vzrostlo oproti stejnému období loni více než tronásobně. V České republice letos v březnu vzrostl počet vyhledávání parků v Mapách téměř o 100 % a pražské parky zaznamenaly nárůst téměř o 150 %. K nejoblíbenějším turistickým oblastem podle uživatelů Map Google v Česku patří Údolí Bílé Opavy v Jeseníkách nebo třeba Kyjovské údolí v Českém Švýcarsku.

Nejlépe hodnocené turistické oblasti v Mapách Google v České republice:

 1. Údolí Bílé Opavy (Karlova Studánka, ČR)
 2. Kyjovské údolí (Krásná Lípa, ČR)
 3. Pustý Hrádek (Kašperské Hory, ČR)
 4. Český ráj – vyhlídka Míru (Holín, ČR)
 5. Plešivec (Jince, ČR)

Česká republika je podle dat na Mapách Google dokonce pátá na světě v množství turistických oblastí na jednoho obyvatele. Praha zároveň patří mezi 50 světových měst s největším počtem míst k procházkám a výletům. Jizerské hory a Orlické hory jsou zase jedněmi z nejčastěji hodnocených pohoří na Mapách Google na světě. Jsou častěji recenzované než například Švýcarské Alpy. A patří také k nejlépe hodnoceným na světě.

Země s největším počtem turistických oblastí na obyvatele podle údajů z Map Google:

 1. Švýcarsko
 2. Belgie
 3. Nizozemsko
 4. Španělsko
 5. Česká republika

Mapy Google pomáhají uživatelům s plánováním tras, v rámci kterých nabízí kromě navigace pro motorová vozidla také trasy pro pěší a doporučení pro nejefektivnější využití spojů městské hromadné dopravy. V průběhu roku 2021 přidal Google v České republice do Map přes 1 500 km cyklostezek a silnic vhodných pro cykloturistiku.

Zdroj a foto: Google

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *