Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Mezinárodní den Chardonnay se blíží. Víte, jak jej oslavit?

Důvod k oslavě se vždycky najde. Na každý den v roce totiž připadá některý z národních nebo mezinárodních dní, které sice vznikly převážně v Americe, ale nic nebrání tomu je slavit i u nás. Milovníci vína si tak v květnu mohou dopřát o sklenku navíc právě na oslavu svého oblíbeného nápoje. Středa 25. května patří National Wine Day a hned následující den, 26. května, oslavíme International Chardonnay Day.

Víno je jedním z nejstarších alkoholických nápojů a není divu, že se za svou dlouhou historii stalo i jedním z nejoblíbenějších. První důkazy o záměrném kvašení vína se objevují zhruba v době před 8 000 lety, kdy se vinná réva rozšířila v Zakavkazsku a Mezopotámii.

Od té doby vzniklo tisíce odrůd révy vinné, ať už náhodným křížením nebo úmyslným šlechtěním. Jedním takovým spontánním křížencem je i Chardonnay, které vzniklo spojením odrůd Pinot Noir a Gouais blanc. V současnosti patří Chardonnay mezi módní odrůdy, a přestože není nejrozšířenější na světě (obsadilo „až“ páté místo), rozhodně vede v počtu vinařských regionů. Chardonnay zkrátka pěstují všichni.

Chardonnay v Domaine de Bonaguil
Výjimkou není ani francouzské vinařství, které vlastní čeští manželé Donathovi. Domaine de Bonaguil se zaměřuje na čtyři odrůdy: Gamay, Merlot, Sauvignon a Chardonnay. „Terroir Domaine de Bonaguil je atypický, proto nevyrábíme pro náš region obvyklý Malbec, ale rozhodli jsme se pro méně konvenční odrůdy. Pod vinicí se nachází jílovité, železité a křemičité půdy, které představují skrytý poklad pro chuť našich organicky pěstovaných a zpracovávaných vín,“ vysvětlují manželé Donathovi.

V nabídce vinařství najdete hned několik vín, která v sobě mají příměs Chardonnay. Například nedávno uvedenou novinku šumivé víno Bulles de Bonaguil tvoří směs odrůd Gamay a Chardonnay v poměru 1:1.

Oproti tomu Les Cerisier je vyrobeno výhradně z odrůdy Chardonnay. Suché bílé víno s květinovými tóny je výsledkem zářijové sklizně z roku 2019, která probíhala ručně. Následná vinifikace se odehrává v sudech z francouzského dubu, kde víno odpočívá pět měsíců. Poté se stáčí do láhví bez přidání siřičitanů.

Za zářijové sklizně, ovšem roku 2018, pochází také Le Paradis. Tentokrát však víno dozrávalo v nových dřevěných sudech po dobu šesti měsíců. Posledním 100% Chardonnay z produkce Domaine de Bonaguil je oranžové víno Le P’tit goût amer. S ohledem na složitý proces se vyrábí v malém množství. Vykvasit se nechají celé hrozny uložené ve smaltovaných terakotových nádobách. Po třech měsících se hrozny odšťavní pomocí ručního lisu. Do láhve putuje sytě oranžové aperitivní víno chutí připomínající hořké italské likéry.

Kousek Francie v Praze
Všechna uvedená vína je možné ochutnat i u nás v Česku, konkrétně v podniku Lot of Wine. Ten se nachází v samém srdci Prahy, v uličce Týn. Vína zde lze zakoupit po skleničce i po láhvích. Wine bar funguje též jako obchod, a tak je možné si vybraná vína odnést s sebou a vypít v pohodlí domova. Při koupi láhve na doma je cena o více než 30 % nižší. Díky tomu, že Lot of Wine stejně jako Domaine de Bonaguil vlastní manželé Donathovi, je cena vín velice příznivá. A to i navzdory tomu, že je podnik situovaný v centru Prahy.

Při jeho návštěvě vyzkoušejte například drink Amer’Lot Spritz, který kombinuje oranžové víno Le P’tit goût amer a šumivé víno Bulles de Bonaguil. A k tomu si dopřejte i některou z francouzských delikates jako foie gras, francouzské klobásky či obložené krekry, které jsou specialitou podniku.

O Lot of Wine
Wine bar Lot of Wine se nachází v samém srdci Prahy, kam přináší kus Francie. Většina vín v nabídce pochází z jihozápadní Francie, část pak z vlastního vinařství Domaine de Bonaguil. Podnik se zaměřuje výhradně na menší organická vinařství, v souladu se svou vlastní filozofií. Kromě vín mohou hosté ochutnat řadu delikates od francouzských výrobců z okolí Bonaguil či obložené krekry. Za podnikem stojí Peter a Svetlana Červenkovi, kteří provozovali vyhlášenou restauraci Oliva, a Daniel a Barbora Donathovi, kteří jsou zároveň majiteli vinařství Domaine de Bonaguil.

O Domaine de Bonaguil
Vinařství leží ve výšce 230 m n. m., uprostřed lesů a luk. Filozofie vinařství staví na respektu k přírodě. Víno tak vzniká kombinací ekologického zemědělství a agrolesnictví. Vinná réva se sbírá ručně a při výrobě vína je zásah vinaře minimální, aby byla zachována jeho autentická chuť. Všechna vína z vinařství jsou certifikována jako organická. Donathovi spolupracují s uznávaným vinařem Patricem Hateau, bývalým technickým ředitelem světoznámého vinařství Pape Clément, který se o vinařství stará a svými zkušenostmi přispívá k produkci výtečného vína.

Zdroj a foto: https://www.lotofwine.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *