Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZábava

Soutěž studentských filmů s názvem “Zkrátka studenti” vyhrála zlínská studentka Ida Ralevská

Vítězným snímkem vybraným z krátkometrážních filmů, vzniklých na českých a slovenských filmových školách v minulém roce, se stal Karla aneb Tak trochu road movie od režisérky Idy Ralevské. O umístění rozhodovali diváci během promítání v pražském kině Bio OKO na akci “Zkrátka studenti” pořádané festivalem iShorts. Režisérka získává od značky neobvyklou cenu – tolik minerální vody Magnesia, kolik váží.

V letošním roce se o přízeň diváků ucházely krátké filmy “Ospalky” od Kateřiny Hroníkové z Vysoké školy múzických umění v Bratislavě, “Karla aneb Tak trochu road movie” od Idy Ralevské z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, “Ještě nespíš?” režiséra Davida Payneho z pražské FAMU a “Teuner” od Ondřeje Veverky z písecké FAMO.

Minerální voda Magnesia podporuje studenty filmových škol ve vlastní tvorbě dlouhodobě. Kromě spolupráce s iShorts vyhlašuje kategorii Cena Magnesia za nejlepší studentský film v rámci filmových cen Český lev, kde vítězi věnuje odměnu 100 000 Kč.

Anotace filmu: Karla aneb Tak trochu road movie
Tak trochu roadmovie aneb příběh Karly, nešťastné panny, kterou si v den jejich narozenin splete s prostitutkou tak trochu jinak nešťastný Josef. (iShorts)

O iShorts
iShorts je neziskovou organizací, která se snaží propagovat krátké filmy společně s jejich autory. Hlavní aktivitou iShorts jsou pravidelné projekce nejzajímavějších zahraničních a českých krátkých filmů, které probíhají v několika městech v České republice a na Slovensku. Program každé projekce je sestaven na určité téma. Pravidelně divákům přináším krátké filmy z významných filmových festivalů, jako jsou: Cannes, Berlinale, Clermont-Ferrand, Sundance a mnoho dalších.

O minerální vodě Magnesia
Magnesia je přírodní středně mineralizovaná voda se značným obsahem hořčíku a nízkým obsahem sodíku. Pramení ve Slavkovském lese a čerpá se z přírodního zdroje z hloubky 100 metrů. Je vhodná na pravidelnou konzumaci bez omezení. K dostání je v přírodní neperlivé, jemně perlivé i perlivé variantě. Oblíbené jsou i ochucené varianty řady Magnesia Red s vitaminy B. Více na www.magnesia.cz.

O Mattoni 1873
Značka Magnesia je součástí Mattoni 1873, největšího distributora nealkoholických nápojů ve střední Evropě, s kořeny sahajícími do roku 1873 a ke karlovarskému rodákovi Heinrichu Mattonimu. Současnou podobu získala skupina v 90. letech díky výrazným investicím italské rodiny Pasquale. Produkty vyváží do téměř 20 zemí světa, vlastní zahraniční značky minerálních vod v Rakousku, Maďarsku a Srbsku. V ČR, Slovensku, Maďarsku a Bulharsku je výhradním výrobcem a distributorem nealkoholických nápojů a pochutin značek firmy PepsiCo.

Foto: archiv Magnesia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *